Star Wars: Knights of the Old Republic II z błędem, który uniemożliwia ukończenie gry na Switch

Star Wars: Knights of the Old Republic II z błędem, który uniemożliwia ukończenie gry na Switch

Wiele gier zostało wydanych w stanie, który trudno uznać za dokończony, ale rzadko zdarza się, aby port gry wydanej po raz pierwszy w 2004 roku zawierał tak poważne błędy, że nie można go ukończyć. Deweloper Aspyr przyznał na Twitterze, że zdaje sobie sprawę, że Star Wars: Knights of the Old Republic II jest obecnie niemożliwe do ukończenia na Switchu.

Aspyra specjalizuje się w portach popularnych gier, więc można by pomyśleć, że zna się na swojej robocie i nie dostarczy na rynek produktu z tak poważnym błędem. KOTOR II został wydany na Nintendo Switch 8 czerwca 2022 r., a gdy fani zaczęli grać w tę odświeżoną kultową produkcję sprzed 18 lat, zauważyli błąd uniemożliwiający ominięcie przerywnika w połowie gry. Co ciekawe jest to stary dobrze znany błąd z klasyka, zwany Onderon Crash, gdzie gra wysypuje się w trakcie filmiku.

Aspyr przyznał na Twitterze, że zdaje sobie sprawę, że Star Wars: Knights of the Old Republic II jest obecnie niemożliwe do ukończenia na Switchu.

Jeden z graczy zaczepił Aspyr na Twitterze, pytając, czy firma wiedziała, że ​​gra jest nie do przejścia w obecnej formie, a Aspyr natychmiast odpowiedział, że wie, iż gra jest zepsuta i pracuje nad poprawką.

Biorąc pod uwagę, że oryginalny KOTOR II był mocno zabugowany, kiedy pojawił się na Xboksie, a następnie na PC, raczej trudno uznać to za niespodziankę, choć z drugiej strony wydawać się mogło, że blisko 18 lat to wystarczający czas na naprawienie wszystkich błędów. Dobrze wiedzieć, że poprawka jest w drodze, ale deweloper niestety nie podał żadnej daty, kiedy można spodziewać się stosownej łatki. Mamy nadzieję, że wkrótce. 

Jeśli więc niedawno kupiliście KOTOR II na Switchu, sugerujemy delektowanie się grą i bardzo wolne jej przechodzenie. Jeśli bowiem dojdziecie do momentu lądowania na Onderonie, utknięcie tam na dłuższą chwilę.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars: Knights of the Old Republic II z błędem, który uniemożliwia ukończenie gry na Switch

 0