Starlink po raz pierwszy dostarczy internet pasażerom samolotów. Sukces SpaceX i Elona Muska

Starlink po raz pierwszy dostarczy internet pasażerom samolotów. Sukces SpaceX i Elona Muska

SpaceX podpisało umowę z dużą linią lotniczą, Hawaiian, która ogłosiła, że ​​będzie oferować bezpłatny dostęp do internetu podczas lotów za pośrednictwem usługi Starlink. Szczegóły transakcji nie są jeszcze znane, ale jest to pierwszy ogromny krok do zapanowania nad dochodowym biznesem i wprowadzeniem darmowego Wi-Fi jako standardu podczas lotów.

Instalacja terminali Starlink na samolotach Hawaiian Airlines rozpocznie się prawdopodobnie w przyszłym roku. Zanim to nastąpi konieczne są dodatkowe testy, które są wstrzymywane przez "problemy z certyfikacją, które należy rozwiązać, zanim będziemy gotowi do obsługi produktu" - powiedział Avi Mannis, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Hawaiian.  Mannis nie sprecyzował, jaką prędkość internetu SpaceX im reklamował, jako możliwą do zapewnienia przez Starlink w samolotach, ale powiedział, że „rodzaje wydajności, o których mówili i które zademonstrowali, były bardzo imponujące”.

Hawaiian Airlines będzie oferować pasażerom bezpłatny dostęp do internetu za pośrednictwem usługi Starlink od SpaceX. Wiadomość może wymusić na konkurencji wprowadzenie darmowego Wi-Fi dla swoich klientów.

W komunikacie prasowym Hawaiian, Jonathan Hofeller, wiceprezes ds. sprzedaży komercyjnej Starlink w SpaceX, również zachwalał wydajność produktu: „Hawaiian Airlines zapewniają swoim pasażerom, że będą mogli korzystać z szybkiego internetu tak, jak oczekujemy tego w XXI wieku, co spowoduje, że kłopoty jak ściąganie filmów przed startem, to będzie relikt przeszłości”. Avi Mannis podkreślił również, że wizja SpaceX dotycząca internetu na pokładzie „jest zupełnie inna” niż innych konkurencyjnych dostawców szerokopasmowych usług satelitarnych, mówiąc, że celem Starlinka jest to, że usługa „powinna być szybka, bezproblemowa i bezpłatna ” dla pasażerów.

Nie wiadomo nic na temat finansowej strony umowy. Działania Hawaiian mogą jednak doprowadzić do zwiększenia presji na innych przewoźnikach, by również oferowali bezpłatny dostęp do Wi-Fi swoim pasażerom. SpaceX od zeszłego roku próbuje nawiązać współpracę z liniami lotniczymi. W zeszłym tygodniu informowano również o możliwym porozumieniu z firmą JSX - dostawcą lotów czarterowych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starlink po raz pierwszy dostarczy internet pasażerom samolotów. Sukces SpaceX i Elona Muska

 0