Steam Deck jeszcze nie wyszedł a Valve już myśli nad jego następcą

Steam Deck jeszcze nie wyszedł a Valve już myśli nad jego następcą

Steam Deck jeszcze nie zadebiutował, ale nie przeszkadza to Valve planować następcy konsoli. Są to jednak dopiero wstępne analizy tego jak ów sprzęt mógłby wyglądać i co nowego powinien zaoferować.

W wywiadzie dla RPS projektant Valve, Greg Coomer przyznał, że w firmie trwają już wewnętrzne dyskusje odnośnie Steam Deck 2 oraz jego wydajności, która mogłaby zagrozić konkurencji. "Patrzymy już w przyszłość, ponieważ wierzymy, że jest to marka mająca przed sobą długie życie. Myślimy o tym co zbudujemy kiedyś i w jakim kierunku podążymy. Chociaż nie ma aktualnie gotowego projektu Steam Deck 2, to już analizujemy co mógłby zaoferować" - powiedział Greg Coomer. Wybieganie w przyszłość to nic zaskakującego, jeśli Valve na poważnie myśli o stworzeniu serii urządzeń wydawanych również w następnych latach.

Valve prowadzi wewnętrzne rozmowy odnośnie następcy Steam Deck i wydajności, którą mógłby zaoferować.

Steam Deck jeszcze nie wyszedł a Valve już myśli nad jego następcą

Z drugiej jednak strony czy mówienie o następcy sprzętu, który nawet nie miał swojej premiery nie jest średnim posunięciem ze strony ekipy Gabe'a Newella. Wielce prawdopodobne, że jeszcze przed nadejściem Steam Deck 2 dostaniemy lepszy model pierwszego Steam Deck i mowa tu np. wsparciu natywnego 4K, który sprawdzi się w bardziej wydajnych grach. Zapewne sprzęt będzie można ulepszyć również o inne elementy. Valve tymczasem reklamuje Steam Decka twierdząc, że jest on "najpotężniejszym urządzeniem mobilnym do gier na świecie". Firma najwyraźniej chce rzucić wyzwanie innym konsolom przenośnym z Nintendo Switch na czele.

Do urządzenia Valve odniósł się także szef marki Xbox, Phil Spencer, który przyznał, że Steam Deck może służyć jako przenośny Xbox. Opinię wyrobił sobie po tym jak spędził ze sprzętem kilka dni. "Granie w Halo and Age jest przyjemne, xCloud działa dobrze" - powiedział Spencer. Czy jednak Steam Deck będzie udaną propozycją dla graczy, a sprzedaż zadowoli producenta przekonamy się dopiero po premierze.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam Deck jeszcze nie wyszedł a Valve już myśli nad jego następcą

 0