Groovy znika z Discorda. Google i YouTube nakazują likwidację muzycznego bota

Groovy znika z Discorda. Google i YouTube nakazują likwidację muzycznego bota

Jeśli korzystacie z Discorda, to zapewne spotkaliście się z botem Groovy który pozwala ludziom prowadzić rozmowy  w akompaniamencie muzyki. Okazuje się, że Google nie jest zachwycone tym dodatkiem do Discorda, bo muzyka jest pobierana z YouTube.

Google wysłało list do właścicieli Groovy Bota z żądaniem zaprzestania działalności, dając im na zamknięcie działalności całe 7 dni. Groovy Bot nie będzie podejmował z góry przegranej walki i oficjalnie przejdzie do trybu offline 30 sierpnia. Rzecznik YouTube zauważa, że Groovy Bot naruszył warunki korzystania z usługi, szczególnie dlatego, że zmodyfikował sposób działania YouTube i pobierał opłaty za dodatkowe funkcje. Gdyby Groovy Bot był po prostu darmowy, mógłby dalej działać w niezmienionej formie. Problemem jest subskrypcja premium w wysokości 3,99 USD, która odblokowuje nowe przydatne możliwości.

Groovy Bot - jeden z najpopularniejszych botów na Discorda zamyka działalność z powodu żądań Google. Bot czerpał muzykę z YouTube, co nie podobało się firmie.

Bot jest obecnie zainstalowany na ponad 16 milionach serwerów Discord i podobno skorzystało z niego ponad 250 milionów użytkowników. Chociaż Groovy Bot obsługuje Spotify, YouTube, Soundcloud i inne usługi, "około 98 procent utworów odtwarzanych na Groovy pochodziło z YouTube", przyznaje Ammerlaan. Posunięcie Google, aby zmusić Groovy Bota do przejścia w tryb offline, może oznaczać, że teraz zobaczymy podobne działania przeciwko innym właścicielom botów muzycznych.

Rythm, najpopularniejszy bot muzyczny Discorda, wciąż działa i nie ma ma oznak, że coś ma się zmienić. "Obecnie nie planujemy zamykania systemu", napisał współwłaściciel bota Rythm w wiadomości do swojej społeczności użytkowników. Rythm jest zainstalowany na prawie 20 milionach serwerów Discord i ma ponad 560 milionów użytkowników. Twórcy Rythm nie odpowiadają jednak na pytania, czy Google już się z nimi kontaktowało. Skoro gigant nakazał Groovy zamknięcie działalności, ciężko wyobrazić sobie, żeby inni mogli dalej funkcjonować. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Groovy znika z Discorda. Google i YouTube nakazują likwidację muzycznego bota

 0