Steam Deck - zamówiłeś swój "przenośny komputer do grania"? Otrzymasz go w terminie

Steam Deck - zamówiłeś swój "przenośny komputer do grania"? Otrzymasz go w terminie

Jeśli złożyłeś zamówienie na Steam Decka i miałeś obawy, że Valve po raz drugi przełoży datę dostawy - najprawdopodobniej możesz spać spokojnie.

Valve poinformowało w ramach styczniowej aktualizacji, że nic nie powinno zagrozić zaplanowanej na luty premierze Steam Decka. Oznacza to, że pierwsze osoby, które złożyły zamówienie na "przenośny komputer do grania", otrzymają je w ciągu najbliższych tygodni. Wszyscy pozostali, chcący kupić swój egzemplarz nowej platformy gamingowej, będą musieli zaczekać do drugiej połowy bieżącego roku. Valve zapowiada, że opcję składania zamówień przywróci dopiero po drugim kwartale.

Steam Deck trafi do kupujących zgodnie z ostatnimi zapowiedziami. Jeśli złożyliście zamówienie, spodziewajcie się przesyłki do końca lutego.

Steam Deck pierwotnie miał się ukazać w ubiegłym roku, ale Valve zostało zmuszone do przesunięcia daty premiery. Z jednej strony z powodu trwającej pandemii koronawirusa, opóźniającej m.in. dostawy półprzewodników, a z drugiej dlatego, że twórcy chcieli mieć dodatkowy czas na dopracowanie systemu operacyjnego SteamOS. Wygląda na to, że Valve prowadzi już ostatnie prace nad oprogramowaniem. Obecnie trwają też testy jego zgodności z urządzeniem. Z kolei twórcy gier otrzymują zestawy deweloperskie, aby mieli możliwość sprawdzenia, jak ich dzieła działają na Steam Decku. Każdy tytuł, który przejdzie pomyślnie test, otrzyma oznaczenie "zweryfikowane na Decku".

Steam Deck to urządzenie nazywane przez twórców "przenośnym komputerem do grania". Sprzęt pozwoli na mobilną zabawę przy wszystkich grach dostępnych w katalogu Steam (nie licząc pojedynczych przypadków, przynajmniej w dniu premiery). Co ważne, wszystkie zapisy będą przechowywane w chmurze. Tak więc rozgrywkę rozpoczętą na PC będziemy kontynuować na Steam Decku i odwrotnie. "Przenośny pecet gamingowy" od Valve ujrzy światło dzienne w trzech wersjach pojemnościowych: 64 GB (eMMC), 256 GB (SSD) oraz 512 GB (SSD).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam Deck - zamówiłeś swój "przenośny komputer do grania"? Otrzymasz go w terminie

 0