Steam Next Fest - wystartowała nowa edycja festiwalu. Setki dem do wypróbowania

Steam Next Fest - wystartowała nowa edycja festiwalu. Setki dem do wypróbowania

Valve regularnie organizuje na platformie Steam specjalne wydarzenia, w ramach których gracze mogą zapoznać się wersjami demonstracyjnymi gier, głównie nadchodzących produkcji indie. Teraz firma wystartowała z czerwcową edycją Steam Next Fest, gdzie na graczy czekają setki tytułów do wypróbowania.

Strona główna Next Fest przygotowana specjalnie na tę okazję prezentuje mnóstwo opcji, które są podzielone na kategorie, by łatwiej było znaleźć tytuły, które mogą nas zainteresować. W tym celu możemy wybierać nie tylko spośród gatunków w górnym menu, ale zaimplementowano także system filtrowania (ten znajduje się nieco niższej na stronie). Valve stosuje także własne algorytmy, które podsuwać mają nam spersonalizowane rekomendacje. Pochwalić trzeba także uproszczony interfejs, ponieważ wystarczy najechać na dany tytuł, by wyświetlił się przycisk Zainstaluj demo, dzięki czemu nie trzeba nawet wchodzić na stronę gry. 

Valve wystartowało z czerwcową edycją Steam Next Fest, gdzie na graczy czekają setki tytułów do wypróbowania.

Steam Next Fest - wystartowała nowa edycja festiwalu. Setki dem do wypróbowania

Kolejną atrakcją Steam Next Fest są transmisje na żywo od deweloperów, którzy chcą podzielić się informacjami na temat swoich produkcji. Te odbywają się niemal non stop, więc zainteresowani na pewno nie będą się nudzić.  

Po raz pierwszy w ramach tego wydarzenia otrzymujemy też szansę zdobycia nagrody do naszych profili. Zagranie w dowolne demo z festiwalu zapewni graczom odznakę do umieszczenia na profilach, a te odznaki awansują w zależności od tego, ile wersji demonstracyjnych zainstalujemy i ogramy w czasie trwania wydarzenia.

Wydarzenie rozpoczęło się dopiero wczoraj wieczorem, ale w popularnej sekcji huba pojawiło się już kilku faworytów, w tym rytmiczna gra akcji Metal: Hellsinger, dungeon crawler Cult of the Lamb, strzelanka Devolver, Anger Foot, powracający city builder Terra Nil, manager Sweet Transit, a nawet Destroy All Humans 2: Reprobed.

Steam Next Fest potrwa do 20 czerwca do godziny 19:00, więc gracze mają tydzień na ogranie wersji demo tytułów, które wpadną im w oko. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam Next Fest - wystartowała nowa edycja festiwalu. Setki dem do wypróbowania

 0