Steam znów bije rekord liczby aktywnych graczy

Steam znów bije rekord liczby aktywnych graczy

Na początku miesiąca informowaliśmy o rekordowej dla Steam liczbie aktywnych graczy wynoszącej 2 lutego 18801944 użytkowników. Teraz zgodnie z danymi SteamCharts platforma Valve znów może pochwalić się kolejnym historycznym dla siebie osiągnięciem, bowiem w ten weekend na swoje konta w kluczowym momencie zalogowało się 22,678,529 ludzi. Daje to o 2 miliony lepszy rezultat niż tydzień wcześniej. Warto podkreślić, że wzmożone zainteresowanie Steam odnotowuje od początku bieżącego roku i nie ulega wątpliwości, że przytaczane dane są związane z trwającą światową pandemią koronawirusa. Ludzie zachęcani są do pozostawania w domu w celu uniknięcia zarażenia się COVID-19 i dla wielu z nich jednym z elementów zabijających domową nudę są gry wideo. Jeśli chodzi o konkretne produkcje, to prym na liście wiedzie przeżywające odrodzenie Counter-Strike: Global Offensive, w którego najwięcej grało dziś 1,102,067 osób. Drugie miejsce zajęła Dota 2 - 717,882 a trzecie Football Manager 2020 - 182,096. Ostatni przypadek nie stanowi zaskoczenia, ponieważ aktualnie w tytuł można przez określony czas grać za darmo.

Steam zdołał wyśrubować swój ostatni rekordowy wynik. Zgodnie z danymi w kluczowym momencie na platformie było aktywnych 22,678,529 użytkowników.

Steam znów bije rekord liczby aktywnych graczy

Natomiast Dota 2 musi się jeszcze postarać, by pobić swój rekord 1,3 mln graczy sprzed czterech lat. Na liście nie zabrakło mającego niedawną premierę Doom Eternal, który przyciąga uwagę większej ilości graczy niż poprzednia odsłona z 2016 roku. Ponadto w statystykach musiały pojawić się nadal popularne szczególnie w tym ciężkim okresie Playerunknown's Battlegrounds, Grand Theft Auto V oraz Rainbow Six Siege. Warto też wspomnieć o dostępnych na Steam darmowych grach. W tym przypadku na pierwszą lokatę wysuwa się wydany w 2013 roku Tomb Raider oraz Lara Croft and the Temple of Osiris, które nieodpłatnie przypiszemy do kont maksymalnie do 24 marca do godziny 8:00. Swoją drogą wydawca serii udostępnił za darmo klucze do przygód Lary Croft i jest to najlepsza edycja GOTY. Promocja może jednak zakończyć się w każdej chwili. W ramach tej wersji dostajemy szereg bonusów np. dodatkowe niedostępne nigdzie indziej skórki dla głównej bohaterki. Oczywiście lista darmowych tytułów na Steam jest większa, choć nie obejmuje już tak wysokobudżetowych produkcji i znajdują się na niej m.in.: Goat of Duty, Headsnatchers, Pleasure Puzzle: Portait czy RaceRoom Racing Experience.

Steam znów bije rekord liczby aktywnych graczy

Z innych ciekawych okazji należy wspomnieć o darmowym Watch Dogs oferowanym do najbliższego czwartu na Epic Games Store. Otrzymaliśmy więc wiele opcji dostępnych w różnych miejscach w internecie, żeby umilić sobie czas podczas domowej kwarantanny, do której trzeba się stosować, gdyż jak podkreślano to nie są koronaferie. Od przestrzegania wytycznych zależy też nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale zdrowie, a nawet życie najbliższego otoczenia. Podczas gdy Steam wyśrubował rekord popularności do rywalizacji między należącym do Valve sklepem a Epic Games Store odniósł się dyrektor tej pierwszej firmy Gabe Newell, który w wywiadzie dla magazynu Edge przyznał, że tego rodzaju konkurencja niesie szereg korzyści dla ludzi. Z drugiej jednak strony, jeśli trwa zbyt długo to robi się brudna bowiem rywale potrafią sobie wówczas wytykać masę błędów. Jednak zdaniem znanego w branży współzałożyciela Valve bardziej niebezpieczny pozostaje model biznesowy stosowany przez Apple.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam znów bije rekord liczby aktywnych graczy

 0