SteamPal pojawia się w bazie danych Steam. Valve szykuje przenośną konsolę?

SteamPal pojawia się w bazie danych Steam. Valve szykuje przenośną konsolę?

W najnowszej aktualizacji platformy Steam pojawiły się odniesienia do potencjalnego urządzenia „SteamPal”, które doprowadziły do ​​spekulacji, że Valve może planować wydanie sprzętu podobnego do konsoli. Jak odkrył założyciel SteamDB, Pavel Djundik, najnowszy klient Steam w wersji beta zawiera nawiązania zarówno do „SteamPal”, jak i do „SteamPal Games”, w związku z czymś o nazwie kodowej „Neptune”. Update Steam dodał również odniesienia do menu „szybkiego dostępu” i „zasilania”, w tym opcji „wyłączania”, „usypiania” lub „ponownego uruchamiania” systemu, a także ustawień trybu samolotowego, Wi-Fi i Bluetooth. To wszystko sprawiło, że w sieci bardzo szybko zaczęły pojawiać się spekulacje o przenośnej konsoli szykowanej przez Valve i w sumie ma to sens. 

W najnowszej aktualizacji platformy Steam pojawiły się odniesienia do „SteamPal”. Valve może planować wydanie sprzętu podobnego do przenośnej konsoli.

Twórcy Half-Life kilka razy przeszłości próbowali swoich sił z hardwarem, w szczególności z headsetem wirtualnej rzeczywistości Valve Index VR, kontrolerem Steam, Steam Link, ale również pecetowymi konsolami Steam Machines, które okazały się całkowitą klapą. Obecnie pojawia się coraz więcej urządzeń w formie miniaturowych komputerów przenośnych, typu handheld, takich jak One XPLAYER, Smach Z czy Aya Neo, a jakiś czas temu swój prototyp takiego sprzętu o nazwie UFO pokazał nawet Alienware. Te jednak nie są jeszcze powszechnie dostępne, ale widać, że powstaje pewny trend, który ma szansę mocno się spopularyzować w nieodległej przyszłości (o ile gamingowe smartfony nie okażą się w pełni wystarczające dla mobilnych graczy).   

Steam trafi na konsole? Szef Valve sugeruje takie plany

Co ciekawe, Gabe Newell, który mieszka i pracuje w Nowej Zelandii od początku 2020 roku, niedawno zasugerował możliwość pojawienia się Steam na konsolach. Zapytany, czy Steam pojawi się w przyszłości na tego typu urządzeniach, szef Valve odpowiedział: „Lepiej to zrozumiesz do końca tego roku… i nie będzie to odpowiedź, której oczekujesz”. Być może Newell nawiązywał właśnie do SteamPal. Przy okazji zapewnił on także, że Valve pracuje nad wieloma grami i że po zeszłorocznej premierze Alyx chce mocniej postawić na gry singleplayer. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: SteamPal pojawia się w bazie danych Steam. Valve szykuje przenośną konsolę?

 0