Student zmodyfikował słuchawki Apple AirPods za pomocą drukarki 3D i dodał USB-C

Student zmodyfikował słuchawki Apple AirPods za pomocą drukarki 3D i dodał USB-C

Student robotyki udostępnił w sieci nagranie, w którym omówił problemy związane z naprawą słuchawek Apple AirPods. W teście iFixit, oryginalne AirPods'y oraz AirPods'y 2 otrzymały 0 punktów na 10 w ocenie możliwości naprawy. Jego sposobem na rozwiązanie tego problemu było stworzenie nowej obudowy za pomocą drukarki 3D. Zamiast standardowego portu Lightning, wykorzystał popularniejsze złącze, USB-C.

Popularne słuchawki Apple AirPods posiadają dość istotną wadę, którą jest brak możliwości ich naprawy. Nawet iFixit oceniło ich naprawialność jako 0 na 10. Nic w tym dziwnego, bowiem aby dostać się do jakiegokolwiek elementu wewnątrz obudowy, trzeba ją uszkodzić. Na ten problem, swój sposób znalazł jeden ze studentów robotyki, który postanowił zmodyfikować oryginalne AirPods'y za pomocą drukarki 3D oraz portu USB-C, co poprawiło ich naprawialność. Nagranie z całego procesu dostępne jest oczywiście w sieci. Autor wideo zaprojektował i stworzył na drukarce 3D zastępczą obudowę.

Studentowi robotyki udało się poprawić naprawialność słuchawek Apple AirPods poprzez wykonanie projektu zastępczej obudowy w 3D oraz dodanie złącza USB-C zamiast oryginalnego Lightning.

Plik niezbędny do wydruku został upubliczniony, co pozwoli na dokonywanie napraw w przypadku uszkodzenia fabrycznej obudowy. To jednak dopiero część modyfikacji, które zostały zaplanowane. Udało się również dokonać zamiany oryginalnie montowanego portu Lightning na bardziej popularne i łatwiejsze w pozyskaniu USB-C. To kolejny dodatek, dzięki któremu naprawa AirPods'ów będzie możliwa, bowiem złącza Lighting (przynajmniej oficjalnie) nie można kupić osobno. Nie jest to pierwsza modyfikacja sprzętu od Apple, wykonana przez tego studenta.

Już wcześniej udało mu się zamienić port Lightning na USB-C w iPhone'ie. Naprawa słuchawek od Apple z uwagi na same rozmiary poszczególnych komponentów nie należy do najłatwiejszych. Tego typu działalność z pewnością pomoże wielu osobom, szukającym możliwości uratowania sprzętu, który swoją drogą do najtańszych nie należy. Ciekawe ile punktów od iFixit otrzymałyby AirPods'y z wymienionymi modyfikacjami.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Student zmodyfikował słuchawki Apple AirPods za pomocą drukarki 3D i dodał USB-C

 0