Surface Studio 2+ oficjalnie. Microsoft prezentuje swój nowy all-in-one z RTX 3060

Surface Studio 2+ oficjalnie. Microsoft prezentuje swój nowy all-in-one z RTX 3060

Linia komputerów typu all-in-one Microsoft Surface Studio jest skierowana do profesjonalistów i klientów biznesowych, gdzie wysoka cena i względny brak możliwości upgrade'u nie są tak bolesnymi czynnikami. Mimo to w najnowszych produkcie z tej serii zapowiedzianym przez giganta z Redmond i tak kłuje w oczy starszy procesor zastosowany przez producenta. 

Podczas wydarzenia Surface Event 2022 Microsoft w końcu zaprezentował następcę swojego czteroletniego komputera stacjonarnego all-in-one Surface Studio 2. Nowy model Surface Studio 2+ doczekał się odświeżenia podzespołów, podczas gdy wygląd zewnętrzny pozostał z grubsza bez zmian, co może wyjaśniać, dlaczego firma nie zdecydowała się na kolejny numer w nazwie urządzenia. 

Podczas wydarzenia Surface Event 2022 Microsoft w końcu zaprezentował następcę swojego czteroletniego komputera stacjonarnego all-in-one Surface Studio 2.

Surface Studio 2+
 

Komputery AIO od Microsoftu przechowują wszystkie swoje komponenty w małej obudowie podobnej do Maca mini, która działa jako podstawa sprzętu, dzięki czemu ekran jest cieńszy. Produkt wyposażono w CPU Intel Core i7-11370H, czyli układ 11. generacji wprowadzony na rynek w styczniu 2021 roku. Nie da się ukryć, że to rozczarowujące, iż Microsoft nie zastosował bardziej nowoczesnego procesora Alder Lake – ani nawet alternatywy AMD z rodziny Rembrandt – zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę tego komputera.

Karta graficzna doczekała się dużego upgrade'u, przechodząc z modeli NVIDIA GeForce GTX 1060 lub GTX 1070 na GeForce'a RTX 3060 (wersja dla laptopów) z 6 GB pamięci VRAM. Co zaskakujące, Surface Studio 2+ ma tylko jedną konfigurację pamięci, z 32 GB RAM DDR4 i dyskiem SSD o pojemności 1 TB czeka. Jeśli jednak urządzenie jest podobne do swojego poprzednika, te podzespoły będą mogły być upgrade'owane przez użytkowników.

Surface Studio 2+
 

Microsoft zachował 28-calowy ekran PixelSense o rozdzielczości 4500 × 3000 pikseli (192 PPI), ale teraz obsługuje Dolby Vision. Zawias Zero Gravity sprawia, że ​​regulacja jest bezproblemowa i pozwala użytkownikom pochylić wyświetlacz tak, by ten leżał niemal poziomo, co ułatwia rysowanie lub robienie notatek na ekranie dotykowym.

Łączność to kolejny obszar, w którym dokonano pewnych ulepszeń, dzięki ponieważ Surface Studio 2+ ma trzy porty USB 4.0/Thunderbolt 4 (z obsługą zewnętrznych wyświetlaczy), dwa porty USB-A, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i port Ethernet 1 Gb/s. Obsługuje też Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1, a Microsoft dodał nawet czujnik światła otoczenia.

Microsoft Surface Studio 2+ wyceniono na 4299 USD lub 4499 USD z myszą, klawiaturą i rysikiem Surface w zestawie. Sprzęt jest już dostępny w przedsprzedaży już dziś, a jego wysyłka rozpocznie się 25 października.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Surface Studio 2+ oficjalnie. Microsoft prezentuje swój nowy all-in-one z RTX 3060

 0