System do monitoringu TP-Link VIGI z nową kompresją H265+

System do monitoringu TP-Link VIGI z nową kompresją H265+

W marcu tego roku na polskim rynku pojawił się system do monitoringu CCTV - VIGI od TP-Link. Teraz, producent wprowadza do sprzedaży nowe urządzenia wykorzystujące standard kodowania obrazu wideo H265+. Sprzęt VIGI dedykowany jest osobom, które chcą chronić swoje mienie, domy i posesje.

W skład rozwiązania wchodzą kamera zewnętrzna VIGI C300HP, kamera wewnętrzna VIGI C400HP oraz ośmiokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1008H. Nowe kamery i rejestrator od poprzednich wersji różnią się zwiększoną kompresją: prezentowane urządzenia wykorzystują standard kodowania H265+, poprzednie modele korzystały ze standardu H264+. Dzięki nowemu rozwiązaniu sieć użytkownika będzie mniej obciążona, a lżejsze nagrania sprawią, że na dysku będzie można przechować ich większą ilość. Zewnętrzna kamera VIGI C300HP (typu bullet) posiada wodoodporną i pyłoszczelną obudowę odporną na warunki atmosferyczne (klasa IP67). Urządzenie występuje w dwóch wersjach, różniących się ogniskową obiektywu: 4 mm lub 6 mm. W przypadku VIGI C400HP (typu turret) dostępna jest wersja o ogniskowej 2,8 lub 4 mm. W otwartych przestrzeniach biurowych np. na recepcji czy magazynie zalecany jest obiektyw 4 mm, pozwalający na rejestrację nawet najmniejszych detali z kilku metrów.

Nowe kamery i rejestrator od poprzednich wersji różnią się zwiększoną kompresją: prezentowane urządzenia wykorzystują standard kodowania H265+, poprzednie modele korzystały ze standardu H264+.

System do monitoringu TP-Link VIGI z nową kompresją H265+

fot. TP-Link VIGI C300HP

Natomiast do prowadzenia obserwacji mniejszych, zamkniętych powierzchni (winda, klatka schodowa itp.) zalecane jest wykorzystanie szerokokątnej ogniskowej 2,8 mm. Obie kamery rejestrują obraz o rozdzielczości 3 Mpx. Urządzenia posiadają także wiele funkcji, np. inteligentne wykrywanie ruchu, przekroczenia wyznaczonej granicy lub wtargnięcia na obszar prywatny, oraz wykrywanie sabotażu polegającego na zasłonięciu obiektywu. Urządzenia wysyłają powiadomienia o wszelkich potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach. Obie kamery mogą pracować w tzw. trybie nocnym, który zapewnia dobre działanie w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki funkcji Smart IR obiekty, znajdujące się daleko od kamery nie będą ani niedoświetlone ani prześwietlone, a WDR dostosowuje kontrast oświetlenia do warunków, aby zminimalizować zacienienia i wydobyć z obrazu rzeczywistą głębię.

System do monitoringu TP-Link VIGI z nową kompresją H265+

TP-Link NVR1008H

Urządzenie wyposażono w port Ethernet RJ45 10/100 Mb/s oraz dwa porty USB 2.0, które pozwalają na podłączenie klawiatury, myszki czy przenośnego dysku twardego. Rejestrator VIGI NVR1008H jest w pełni zgodny ze standardem ONVIF, dzięki czemu współpracuje także z kamerami innych producentów i umożliwia stworzenie kompleksowego systemu monitoringu. Systemem VIGI można zarządzać za pomocą rejestratora VIGI NVR1008H, oprogramowania VIGI Security Manager (na komputery stacjonarne i laptopy) lub poprzez dedykowaną VIGI aplikację na urządzenia mobilne. Dzięki integracji z TP-Link Cloud system umożliwia zdalny dostęp do kamer z dowolnego miejsca na świecie. Urządzenia systemu VIGI objęte są 36-miesięczną gwarancją. VIGI 300HP kosztuje ok. 170 zł, zakup VIGI C400HP to wydatek ok. 150 zł, natomiast VIGI NVR1008H można zakupić za ok. 320 zł. Do obu kamer dołączony jest także kompletny zestaw montażowy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: System do monitoringu TP-Link VIGI z nową kompresją H265+

 0