Tak wygląda handheld do grania w chmurze od Logitecha

Tak wygląda handheld do grania w chmurze od Logitecha

Gamingowe urządzenia w stylu handheldów stają się coraz popularniejsze, a to za sprawą takich urządzeń jak Steam Deck czy GPD, Ayaneo i Ayn. Logitech także ma zamiar spróbować swoich sił w tym segmencie, a jego produkt koncentrować ma się na graniu w chmurze. W tym celu szwajcarski producent nawiązał współpracę z chińską firmą Tencent. 

Evan Blass to bardzo płodny informator i tym razem ujawnił więcej szczegółów na temat nadchodzącego przenośnego urządzenia do gier od Logitecha i Tencent. Przeciek dostarcza nam zdjęcia sprzętu, informacje o wyglądzie urządzenia i funkcjonalności. Logitech szybko zareagował, wysyłając do Blassa żądanie o usunięciu posta, powołując się na DMCA, co tylko potwierdza jego prawdziwość.

Handheld Logitecha wygląda jak biały Nintendo Switch i umożliwi granie w chmurze za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming i Nvidia GeForce Now. 

Tak wygląda handheld do grania w chmurze od Logitecha

Na początku sierpnia Logitech i Tencent ogłosili partnerstwo w celu stworzenia mobilnego urządzenia do grania w chmurze, które umożliwia użytkownikom strumieniowanie wysokiej klasy gier AAA za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming i Nvidia GeForce Now. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, handheld powinien zostać wydany jeszcze w tym roku. Obie firmy nie ujawniły żadnych konkretów, więc nie mieliśmy żadnych szczegółów, dopóki Blass nie ujawnił zdjęć na Twitterze. Te pokazują przód i tył urządzenia oraz coś, co wygląda jak ekran główny z kilkoma aplikacjami. Obrazy szybko zostały usunięte, ale jak wiadomo w sieci nic nie ginie. 

Przenośny system wygląda jak biały Nintendo Switch z uchwytami na tylnym panelu. Posiada dwa drążki analogowe, D-pad, cztery przyciski główne i cztery spusty naramienne. Na ekranie wyświetlane są ikony Xbox Cloud Gaming, GeForce Now, Google Chrome, YouTube i Google Play Store, co sugeruje, że urządzenie będzie uruchamiać aplikacje na Androida. Handheldy oparte na Androidzie skierowane są na nieco na inny rynek niż Steam Deck lub GPD Win. Jednak urządzenie Logitecha nadal będzie konkurować ze smartfonami, dedykowanymi im kontrolerami i innymi wydajnymi urządzeniami z Androidem.

Przecieki nie zdradzają niestety, ile będzie kosztować sprzęt Logitecha i Tencent ani co oferuje pod maską, ale podobne produkty mogą stanowić pewną wskazówkę. Ayn i GPD produkują handheldy z Androidem i Ayn Odin pozwala na granie w chmurze oparte na Snapdragonie za 280 USD. GPD XP napędzane jest przez układ MediaTek Dimensity 1200 i zapewnia podobną funkcjonalność za około 340 USD. Logitech i Tencent mogą wycenić swoje urządzenie gdzieś w tym przedziale, aby zapewnić rozgrywkę na Androidzie na wysokim poziomie za mniej niż połowę ceny Samsunga Galaxy S22.

Jednak najnowsze telefony z Androidem mogą zapewnić podobne wrażenia, po tym jak dokupimy dedykowane im kontrolery, takie jak Backbone One o wartości 100 USD, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że sklep Google Play już obsługuje aplikacje GeForce Now i Xbox Cloud Gaming.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wygląda handheld do grania w chmurze od Logitecha

 0