Tak wygląda Skyrim na Unreal Engine 5. Grałbym!

Tak wygląda Skyrim na Unreal Engine 5. Grałbym!

Powstaje coraz więcej fanowskich "remake'ów" znanych i lubianych gier z konwersją na najnowszy silnik graficzny Unreal Engine 5. Tym razem wybór padł na kultowego już The Elder Scrolls V: Skyrim.

Christian Gomm, artysta i deweloper w Myrkur Games, stworzył Rzeczną Puszczę, znaną z piątej odsłony serii gier The Elder Scrolls - Skyrima na silniku Unreal Engine 5. Wykorzystał do tego zarówno swoje obiekty, stworzone według niego za pomocą fotogrametrii oraz tych z marketplace w programie Unreal. Gdyby Bethesda zapowiedziała kolejny remaster Skyrima, zapewne w taki sposób by wyglądał.

Skyrim na Unreal Engine 5? Tak, ktoś wpadł na pomysł, by stworzyć konwersję. Zobacz jak się prezentuje!

Gomm twierdzi, że obiekty użyte w konwersji mają od 100,000 do 15 milionów wielokątów, co jak na tak złożoną scenę jest wartością dużą. Pomaga to oczywiście przy tworzeniu bardziej realistycznej grafiki, która na przykładowym filmie wyżej wygląda... raczej standardowo. Jest globalne oświetlenie i PBR, gdzie materiały odbijają światło w odpowiedni sposób. Jest też wysokiej jakości rozmycie w ruchu na obiektach i kamerze. Trzeba jednak zaznaczyć, że wideo w serwisie YT jest kompresowane i całkiem inaczej gra prezentuje się na własnym komputerze. Dochodzi do tego też względnie niska rozdzielczość klipu - nie wiemy na jakiej maszynie środowisko w Unreal Engine 5 zostało stworzone. Być może zabrakło mocy na 4K. Z tego też względu możecie sprawdzić jak Skyrim na Unreal Engine 5 prezentuje się na wysokiej jakości zrzutach ekranu na oficjalnej stronie artysty - tutaj.

Aktualizacja:

Artysta Gomm zdecydował się umieścić film ze Skyrima w Unreal Engine 5 w rozdzielczości 4K w serwisie Youtube. Link do filmu został zmieniony.

Podwójny remaster to byłaby chyba już przesada, ale Bethesda ma to do siebie, że Skyrima wcisnie nawet na kalkulator (jeśli powstanie taki, który będzie zdolny odpalić grę). Czy w przyszłości powstanie coś takiego na nowy silnik, niekoniecznie Unreal 5? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że mogłoby to być świetną alternatywą dla graczy konsolowych i dla tych, którzy nie chcą bawić się w instalowanie modów na PC. A Wy chcielibyście upiększonego Skyrima?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wygląda Skyrim na Unreal Engine 5. Grałbym!

 0