Take-Two kupuje Zyngę za ogromną sumę. Nowa jakość na rynku gier mobilnych?

Take-Two kupuje Zyngę za ogromną sumę. Nowa jakość na rynku gier mobilnych?

Nowy rok ledwie się zaczął, a w branży gier wideo już doszło do rekordowej transakcji. Take-Two kupiło Zyngę za olbrzymią sumę.

Take-Two Interactive to firma matka między innymi studia Rockstar, odpowiedzialnego za serie Grand Theft Auto oraz Red Dead Redemption. Amerykańska spółka od lat świetnie sobie radzi na rynku gier na komputery i konsole (nie tylko za sprawą GTA). Teraz jej włodarze planują podbój segmentu produkcji mobilnych. W tym celu Take-Two dokonało spektakularnego zakupu firmy Zynga. Za całościowy pakiet akcji producenta takich mobilnych przebojów, jak FarmVille, koncern zapłacił - bagatela - 12,7 miliarda dolarów. Dla porównania jedna z największych transakcji ostatnich lat - przejęcie Bethesdy przez Microsoftu - opiewała na 7,5 miliarda.

Zynga stała się własnością koncernu Take-Two Interactive. Amerykańska spółka kupiła firmę za 12,7 miliarda dolarów.

"To strategiczne połączenie naszych najlepszych marek na konsole oraz PC z wiodącą, zdywersyfikowaną platformą dla gier mobilnych, z bogatą historią innowacji oraz kreatywnością" - powiedział Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two Interactive. W efekcie powstanie jedna z największych na świecie spółek w branży interaktywnej rozrywki. Jej prognozowane dwunastomiesięczne obroty za okres do 30 września 2021 roku to 6,1 miliarda dolarów.

Zynga to amerykańskie przedsiębiorstwo, które powstało w 2007 roku i potrzebowało zaledwie sześciu lat, aby zgromadzić wokół swoich gier 250 milionów aktywnych użytkowników. Największym przebojem w jego portfolio jest FarmVille, ale dużą popularność zdobyły także CityVille, FrontierVille oraz Zynga Poker. Niewykluczone, że w przyszłości firma zajmie się produkcją gier mobilnych w ramach największych marek Take-Two, a więc Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Mafia czy Max Payne. Obecnie Zynga pracuje nad trzecią częścią FarmVille. Zagramy w nią na smartfonach i tabletach z Androidem oraz iOS-em.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Take-Two kupuje Zyngę za ogromną sumę. Nowa jakość na rynku gier mobilnych?

 0