Telegram wprowadza abonament Premium. Aplikacja ujawnia ilu ma użytkowników

Telegram wprowadza abonament Premium. Aplikacja ujawnia ilu ma użytkowników

Telegram zgodnie z zapowiedzią otrzymał subskrypcję premium zawierającą szereg bonusów niedostępnych dla zwykłego użytkownika. Oprócz tego platforma zdradziła, ile osób korzysta z aplikacji.

Telegram jest kolejną platformą społecznościową, która wprowadza abonament. Wcześniej na taki krok zdecydował się Twitter, a testy prowadzi Snapchat. Pawieł Durow założyciel komunikatora zapowiedział udostępnienie płatnej subskrypcji w zeszłym miesiącu i teraz przyszedł czas na realizację tej obietnicy. Telegram Premium służący za dodatkowe źródło dochodów dla aplikacji zawiera rzeczy, z których nie mogą korzystać odbiorcy bezpłatnej wersji. W ramach abonamentu prześlemy pliki ważące 4 GB (zamiast standardowych 2 GB), szybciej pobierzemy treści, zyskamy dostęp do ekskluzywnych naklejek i reakcji oraz będziemy sprawniej zarządzać czatem. Dodatkowo skorzystamy z voice-to-text czy animowanych zdjęć profilowych.

Telegram Premium to nowy abonament, który kosztuje 4,99 USD miesięcznie.

Telegram to komunikator internetowy

Nie ma również irytujących reklam, które pozostaną domeną bezpłatnej edycji komunikatora. Ogółem skorzystamy z 1000 kanałów, 20 folderów czatu, 200 pinów w folderze, 20 publicznych linków do kanałów i grup, 10 ulubionych naklejek oraz 400 GIF-ów. Koszt Telegram Premium wynosi 4,99 dolarów amerykańskich miesięcznie (około 21 zł). Cena będzie zależna od lokalizacji, bo przykładowo w Hiszpanii za usługę zapłacą 5,49 euro. Co ważne podstawowe funkcje komunikatora pozostaną darmowe, zaś firma wciąż będzie skupiać się na prywatności.

Abonament to nie jedyna zmiana w Telegramie 8.8. Najnowsza wersja zawiera wiele ulepszeń i nowych funkcji dostępnych dla wszystkich użytkowników. Na przykład, możemy teraz wysłać prośbę o dołączenie do grupy publicznej, utworzyć animowane zdjęcie profilowe w systemie macOS i cieszyć się płynniejszymi animacjami na iPhone'ach oraz iPadach z wyświetlaczami ProMotion. Telegram twierdzi, że wersja 8.8 zawiera także ponad 100 różnych poprawek. Przy okazji zdradzono, że Telegram ma 700 milionów użytkowników.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Telegram wprowadza abonament Premium. Aplikacja ujawnia ilu ma użytkowników

 0