Tencent ma przejąć markę smartfonów należącą do Xiaomi

Tencent ma przejąć markę smartfonów należącą do Xiaomi

Tencent szykuje się do przejęcia marki Black Shark należącej do Xiaomi i produkującej gamingowe smartfony. Tencent to gigant posiadający udziały w różnych firmach m.in. Riot Games twórców League of Legends czy Epic Games.

Tencent ma odkupić od Xiaomi markę Black Shark za około 3 miliardów juanów (ponad 470 milionów dolarów). Na ten moment informacja nie została oficjalnie potwierdzona i nie wiemy nic o szczegółach transakcji. Jeżeli jednak wszystko okaże się prawdą Tencent wejdzie na rynek z własnym smartfonem dla graczy. Warto wspomnieć, że Tencent współpracował już z producentami sprzętu - Asusem (ROG Phone) oraz Nubia (Red Magic). Linia smartfonów Black Shark zadebiutowała w 2018 roku a pierwszy telefon oferował interesujący stosunek ceny do wydajności.

Tencent ma przejąć gamingową markę Black Shark należącą do Xiaomi.

Black Shark 4S Pro, urządzenie, które w ostatnich miesiącach znalazło się wysoko w rankingu AnTuTu. Telefon wyposażono w 6,67-calowy ekran E4 AMOLED o rozdzielczości Full HD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Jego sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon 888+ wspierany przez 12/16 GB pamięci RAM. W sprzedaży znajdziemy też model Black Shark 4S, który dostał układ Qualcomm Snapdragon 870. Najwidoczniej Xiaomi uznało, że lepiej jest skupić się na smartfonach premium dla innych grup odbiorców.

Tencent nie spoczywa na laurach. Gigant z Chin przejął Turtle Rock Studios, czyli autorów Back 4 Blood mającego swoją premierę w październiku 2021 roku. Chińskie przedsiębiorstwo obiecało deweloperom, że zachowają swą niezależność w tym siedzibę w Lake Forest w Kalifornii. Ekipa nadal działa nad rozpoczętymi projektami, choć nie wiadomo czy finalnie Tecent nie podejmie kilku ważnych decyzji. Do takich deklaracji warto podchodzić z dystansem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tencent ma przejąć markę smartfonów należącą do Xiaomi

 0