Tencent może planować kupno Electronic Arts lub Take-Two. Firma nabyła już twórców Don`t Starve

Tencent może planować kupno Electronic Arts lub Take-Two. Firma nabyła już twórców Don`t Starve

Jak informuje serwis TweakTown, Tencent może planować zakup jakiegoś większego growego przedsiębiorstwa, a na liście potencjalnych celów znajduje się m.in. Electronic Arts oraz Take-Two. Kwota transakcji miałaby wynosić miliard dolarów, z kolei źródła TMT Finance wskazują, iż firma zbiera już nawet na ten cel środki. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się jednak nabycie NetMarble bądź Nexon - ten ostatni pozostaje największym producentem tytułów mobilnych w Korei Południowej i odpowiada za Dungeon Fighter. Tencent jest już trzecim co do wielkości udziałowcem NetMarble z 17,6% udziałów i może wymusić wrogie przejęcie. Tencent ma również wyłączne prawa do publikowania Dungeon Fighter w Chinach. W między czasie Jaime "Bigfoot" Cheng, założyciel studia Klei Entertainment mającego na koncie Don't Starve przyznał, że Tencent nabył w jego firmie większość udziałów.

Tencent ostrzy sobie zęby na przejęcie EA lub Take-Two i ma na ten cel gromadzić odpowiednie środki.

Tencent nie potwierdził ani nie wydał żadnego oświadczenia w sprawie tej plotki. Nie mniej jednak wchłonięcie gigantów pokroju EA czy Take-Two, którzy sami mogli by dokonać równie interesującego wcielenia wydaje się mało realne. Chociaż z drugiej strony kto by przypuszczał, że Microsoft podczas zakupowej ofensywy pokusi się o kupno ZeniMax Media kontrolującego Bethesdę Softworks oraz id Software stając się posiadaczem marek pokroju Fallout czy Wolfenstein? Jak widać wszystko jest możliwe. Tencent stałby się właścicielem potężnego katalogu gier np. FIFY lub Grand Theft Auto. Tencent Holdings Limited dystrybuuje nie tylko gry mobilne, ale oferuje szereg usług - sieci społecznościowe, muzykę, portale internetowe, e-commerce, gry mobilne, usługi internetowe, systemy płatności w tym popularny w Chinach komunikator Tencent QQ.

Co ciekawe Take-Two wycofało się z propozycji przejęcia Codemasters, ojców F1 2020 czy serii DiRT. Zwycięzcą w tym wyścigu jest Electronic Arts, które wyłoży na zakup 1,2 miliarda dolarów. Warto zaznaczyć, że w ofercie Take-Two umieszczono zapis umożliwiający wycofanie propozycji, jeżeli Codemasters nie zwoła zebrania z akcjonariuszami do 12 stycznia. Oczywiście oznacza to, że jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie EA przejmie Codemasters, a finalizacja tej transakcji jest spodziewana w pierwszym kwartale 2021 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tencent może planować kupno Electronic Arts lub Take-Two. Firma nabyła już twórców Don`t Starve

 0