Tesla będzie przyjmować dogecoiny. Wartość kryptowaluty znów w górę

Tesla będzie przyjmować dogecoiny. Wartość kryptowaluty znów w górę

Elon Musk próbuje kolejnego podejścia do kryptowalut. Po szybko zakończonym eksperymencie z kryptowalutami, Tesla będzie przyjmować płatności w dogecoinach.

Wartość inspirowanej memami kryptowaluty wzrosła we wtorek aż o 23% po tym, jak Elon Musk zapowiedział, że Tesla będzie akceptować dogecoina jako zapłatę za część swoich towarów.  „Tesla sprawi, że niektóre towary będzie można kupić za doge i zobaczymy, jak to pójdzie”, powiedział dyrektor generalny producenta samochodów elektrycznych. Dogecoin, popularna wśród inwestorów detalicznych kryptowaluta po tweecie Muska wzrosła do 0,20 USD. Musk swoimi wpisami na temat tej kryptowaluty znacznie zwiększał jej wartość na przestrzeni roku. „Elon Musk od wielu lat jest orędownikiem społeczności kryptograficznej. Jego najnowsze ogłoszenie zapoczątkuje nową erę handlu i wytyczy ścieżkę dla altcoinów, aby poszerzyć ich zastosowanie” – powiedział Chris Kline, współzałożyciel Bitcoin IRA. Musk często mówił o dogecoinach, nazywając je swoją ulubioną cyfrową monetą.

Tesla będzie przyjmować dogecoiny, jednak nie kupicie za nie samochodu. Za kryptowaluty będzie można kupić przedmioty związane z marką. 

Musk nie sprecyzował, jakie towary będzie można kupić za kryptowalutę, jednak nie dotyczy to samochodów, a przedmiotów związanych z marką. Tesla sprzedaje odzież, klamry do paska „Giga Texas” i mini modele swoich pojazdów, a także dziwaczne przedmioty z limitowanej edycji, takie jak gwizdek za 50 USD „Cyberwhistle”, który jest wzorowany na długo wyczekiwanym Cybertrucku. Niedawno Tesla wprowadziła na rynek quada „Cyberquad” dla dzieci, również wzorowanego na ciężarówce.

Tesla wcześniej akceptowała kryptowaluty. Musk zaczął akceptować płatności za samochody w bitcoinach, jednak wycofał się z pomysłu zaledwie po dwóch miesiącach. Wpisy Elona Muska dotyczące kryptowalut często powodowały nagłe skoki cen, przez co był on często nazywany spekulantem i naganiaczem. Nie da się ukryć, że nie ma drugiej takiej osoby, której jedno słowo na Twitterze powodowało tak duże skoki cen.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tesla będzie przyjmować dogecoiny. Wartość kryptowaluty znów w górę

 0