Cybertruck od Tesli nie dość, że mocno opóźniony, to droższy niż zakładano

Cybertruck od Tesli nie dość, że mocno opóźniony, to droższy niż zakładano

Realizacja każdej wizji Elona Muska przeważnie jest opóźniania i w zasadzie obecnie nikogo już to nie dziwi. Premiera Cybertrucka jest już spóźnionia o ponad rok, a z powodu obecnej sytuacji rynkowej nie ma co liczyć, że ceny będą zaczynać się od obiecywanych 40 000 USD.

W 2019 roku Tesla zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego elektrycznego pickupa o nazwie Cybertruck, który miał trafić do sprzedaży od 2021 roku. Ceny podstawowej wersji jednosilnikowej miały zaczynać się już od 40 000 dolarów. Jest połowa 2022 roku, a Cybertrucka wciąż nigdzie nie widać - produkcja ma rozpocząć się w połowie przyszłego roku i to o ile znów nie będzie opóźnień. Nic dziwnego, że konkurencja wyprzedziła Teslę i mamy już na rynku kilka elektrycznych pickupów, takich jak Ford F-150 Lightning, Hummer EV lub Rivian. Musk niedawno dał jednak do zrozumienia, że ​​opóźnienia w premierze to niejedyna zła wiadomość. 

Opóźnienia w premierze rynkowej Cybertrucka powodują, że elektryczny pickup nie będzie oferowany w obiecywanej cenie 40 000 USD.

 

Miliarder stwierdził, że trudno był przewidzieć tak wysoką inflację i tak poważny kryzys w dostawach półprzewodników, że konieczna była zmiana specyfikacji oraz cena Cybertrucka - oczywiście na wyższą.  Cena 40 000 dolarów za elektryczny pickup była dość niska nawet bez kryzysu i inflacji, jednak została ona ustalona bazując jak zwykle na typowym optymistycznym nastawieniu Muska, który bierze pod uwagę tylko scenariusze bez żadnych potencjalnych problemów. 

Nie znamy nowej ceny Cybertrucka i możemy tylko spekulować, jednak  biorąc pod uwagę, że ostatnio Tesla kilkakrotnie podnosiła ceny swoich aut i w efekcie są one o jedną czwartą droższe niż kilka lat temu, prawdopodobnie nie należy się spodziewać cen poniżej 50 000 USD. Konkurencyjny model F-150 Lightning kilka dni temu podrożał o 7000 USD do 48800 USD). Przy okazji Tesli warto dodać, że Musk obiecał także ukończenie opcji Full Self-Driving, która wciąż jest w fazie beta.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cybertruck od Tesli nie dość, że mocno opóźniony, to droższy niż zakładano

 0