Testy Qualcomm Snapdragon 865 Plus 5G pokazują spory wzrost wydajności

Testy Qualcomm Snapdragon 865 Plus 5G pokazują spory wzrost wydajności

Nie minęło dużo czasu od oficjalnej zapowiedzi nowego SoC od Qualcomm, czyli Snapdragon 865 Plus, a już pojawiły się wyniki benchmarków. Na chwilę przez oficjalnym ujawnieniem układu, wypłynęły wyniki z AnTuTu, gdzie SoC uzyskało 648871 punktów, co jest naprawdę niezłym wynikiem. Teraz te osiągi potwierdzone zostały również przez wyniki, które  osiągnął nadchodzący smartfon Lenovo. W nowym przecieku z Geekbench, Snapdragon 865 Plus pojawił się w modelu Legion, który jest smartfonem do gier z 16 GB pamięci LPDDR5 RAM, działającym pod kontrolą systemu Android 10. Geekbench pokazuje, że Snapdragon 865 Plus posiada osiem rdzeni, co jest zgodne z prawdą, gdyż jest to właściwie tylko szybsza odmiana Snapdragona 865, ze zwiększonym taktowaniem procesora i GPU.

Snapdragon 865 Plus osiąga ponad 4500 punktów w testach jednordzeniowych, co czyni go najszybszym mobilnym układem dla flagowców na Androidzie.

Test jednordzeniowy pokazuje, że chip uzyskał 4556 punktów, a wynik dla wielu rdzeni to łącznie 13438 punktów. Są to godne podziwu wyniki, ale należy pamiętać, że Geekbench oferuje krótkie testy, które nie są wystarczające do porządnego obciążenia procesora i układu graficznego Snapdragona 865 Plus. W nowym układzie, tylko rdzeń Prime Kryo 585 działa z częstotliwością taktowania 3,10 GHz, co stanowi niewielki wzrost w stosunku do częstotliwości 2,84 GHz w Snapdragon 865 Plus. Żeby Kryo 585 był w stanie utrzymać te prędkości przez dłuższy czas, Lenovo Legion będzie musiał zapewnić porządne chłodzenie układu.

Trzeba pamiętać, że Lenovo Legion ma być smartfonem, który będziemy obsługiwać w poziomie. Takie niestandardowe rozwiązanie, może pozwolić Lenovo na zastosowanie nietypowego chłodzenia, jednak na obszerniejsze informacje musimy poczekać do premiery. Lenovo chwali się, że Legion będzie pierwszym urządzeniem z nowym chipem Snapdragon, jednak na 22 lipca zaplanowano jeszcze jedną premierę. Tego samego dnia co Legion, zadebiutuje również konkurencyjny Asus ROG Phone 3, także 22 lipca będzie pojedynkiem najmocniejszych smartfonowych konstrukcji.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Testy Qualcomm Snapdragon 865 Plus 5G pokazują spory wzrost wydajności

 0