The Game Awards. Chłopak, który wszedł na scenę, by zakłócić ceremonię został aresztowany

The Game Awards. Chłopak, który wszedł na scenę, by zakłócić ceremonię został aresztowany

Na The Game Awards 2022 doszło do niecodziennego zdarzenia. Podczas rozdania jednej z nagród na scenę weszła niepożądana osoba.

Elden Ring został ogłoszony najlepszą grą 2022 roku. Jednak do niecodziennego zdarzenia doszło w chwili, gdy na scenę zmierzała delegacja ze studia FromSoftware, na której czele stał Hidetaka Miyazaki. W grupę zdołał wmieszać się tajemniczy mężczyzna, który znalazł się razem z deweloperami na scenie i pozostał w dużej mierze niezauważony, nawet gdy dyrektor kreatywny odbierał nagrodę. Po tym, jak twórcy schodzili ze sceny, chłopak podszedł do mikrofonu i powiedział: "Myślę, iż chcę zaproponować tę nagrodę mojemu reformowanemu ortodoksyjnemu rabinowi Billowi Clintonowi".

Chłopak, który wtopił się w grupę deweloperów i niepostrzeżenie wszedł na scenę The Game Awards został aresztowany.

Nie wiemy, o co dokładnie chodziło młodzieńcowi, aczkolwiek w sieci pojawiły się różne teorie m.in. związane z antysemicki spiskami, jakoby światem zarządzali politycy/przywódcy będący skrycie Żydami. Ochrona po zorientowaniu się, że chłopak nie jest członkiem zespołu i nie powinno go być na miejscu zareagowała i szybko ściągnęła go ze sceny. Prowadzący program pojawił się wkrótce potem, aby zamknąć wydarzenie. Finalnie okazało się, że mężczyzna został aresztowany przez policję.

Serwis Polygon skontaktował się z Departamentem Policji Los Angeles, aby uzyskać więcej informacji m.in. o tożsamości zatrzymanego, aczkolwiek obecnie nic nie zostało potwierdzone. The Game Awards 2022 obfitował w zapowiedzi nowych gier. Oprócz tego ujawniono, że Star Wars Jedi: Survivor zadebiutuje 16 marca 2023 roku, co zgadza się z datą, którą przedwcześnie ujawnił Steam. Pełną listę najlepszych gier znajdziecie tutaj.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Game Awards. Chłopak, który wszedł na scenę, by zakłócić ceremonię został aresztowany

 0