Thermalright Frost Commander 140 - chłodzenie CPU tym razem w pięknej białej edycji

Thermalright Frost Commander 140 - chłodzenie CPU tym razem w pięknej białej edycji

Thermalright w marcu tego roku zaprezentował Frost Commander 140, swoje nowe flagowe chłodzenie powietrzem dla procesorów, a teraz pojawiła się wersja całkowicie w kolorze białym. Thermalright prezentuje kolejny radiator, który dołącza do pokaźnego portfolio, które ujawniono w ostatnich miesiącach.

Thermalright Frost Commander 140 White to kolejna wariacja kolorystyczna chłodzenia CPU o dość pokaźnych rozmiarach. W marcu tego roku producent zapowiedział podstawową szarą wersję, a teraz pojawił się wariant dla miłośników białych zestawów komputerowych. Trzeba podkreślić, że chłodzenie prezentuje się świetnie, a białe są nie tylko wentylatory i radiator, ale również podstawa i ciepłowody. Radiator nie jest mały. Przy wysokości dokładnie 160 mm może dotykać panelu bocznego większości obudów typu mid-tower. Dwie identyczne wieże składają się z 53 aluminiowych żeberek, przez które przechodzi pięć miedzianych rurek cieplnych o grubości 8 mm, które pośrednio stykają się z procesorem poprzez miedzianą podstawę. 

Thermalright odświeżył swoje chłodzenie Frost Commander 140 i wydał całkowicie białą edycję. Białe są nie tylko radiatory i wentylatory, ale również ciepłowody i podstawa, co daje świetny wygląd.

W zestawie z radiatorem znajdują się dwa wentylatory. Mniejszy z nich w rozmiarze 120 mm wtłacza świeże powietrze do pierwszego stosu żeber, podczas gdy większy wentylator 140 mm umieszczony między wieżami przenosi to powietrze przez drugi stos. Dołączone klipsy montażowe umożliwiają zamontowanie do trzech wentylatorów o rozmiarze do 140 mm. Dołączony wentylator 120 mm to model TL-C12 Pro-W, który obraca się z prędkością do 1850 obr./min ±10%, wypychając do 82 CFM powietrza, przy ciśnieniu statycznym do 2,10 mm HO i poziomie hałasu do 29,6 dBA. Większy dołączony wentylator o średnicy 140 mm to TL-D14X-W, który osiąga prędkość 1800 obr./min, przepływ powietrza do 95,50 CFM, ciśnienie statyczne 2,25 mm HO i osiąga poziom głośności 30,2 dBA przy maksymalnej prędkości. 

 Frost Commander 140 - potężny radiator dla CPU od Thermalright

Oba wentylatory są wyposażone w łożyska S-FDB. Po zamontowaniu wentylatorów zestaw ma wymiary 140 mm x 146 mm x 160 mm (S x G x W), ważąc dokładnie 1,34 kg (1 kg radiatora + 340 g na dwa wentylatory). Obsługiwane gniazda procesorów to AM4, LGA1200, LGA115x i LGA2066. Firma nie opublikowała danych dotyczących wydajności termicznej, ale najprawdopodobniej radiator może być tradycyjną alternatywą dla małych i średnich zestawów AIO. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Thermalright Frost Commander 140 - chłodzenie CPU tym razem w pięknej białej edycji

 0