TikTok rzuci wyzwanie Twitchowi? Platforma testuje aplikację do streamowania

TikTok rzuci wyzwanie Twitchowi? Platforma testuje aplikację do streamowania

Twitch to lider branży streamingowej, któremu realnie zagrozić nie zdołał Facebook, przejmując swego czasu twórców z platformy Amazona czy YouTube. Rękawicę może tym razem rzucić TikTok, który opracował własne narzędzie do streamowania.

TikTok zdobył uznanie internautów, pozwalając publikować krótkie materiały wideo i dziś chyba ciężko znaleźć osobę, która nie kojarzy tej platformy. Jak się okazuje serwis chce być czymś więcej niż aplikacją służącą do oglądania klipów. Firma może rzucić wyzwanie Twitchowi i innym tego rodzaju usługom streamingowym za sprawą własnego oprogramowania do streamowania. TikTok Live Studio pozwala użytkownikom komputerów z systemem Windows prowadzić transmisje na żywo z gier oraz innych aplikacji desktopowych. Program jest aktualnie testowany w wybranych regionach świata na niewielkiej grupie odbiorców. Według Zacha Busseya, który opublikował zrzuty ekranu z aplikacji całość jest w dość wczesnej fazie rozwoju, przez co może brakować części przydatnych funkcji. Oprogramowanie obsługuje m.in. streamowanie w orientacji poziomej, jak i pionowej.

TikTok Live Studio to aplikacja do streamowania na komputerach.

Da się również zapisywać transmisje, nagrywać czy udostępniać obraz z kamery, bez którego większość nie wyobraża sobie streama. Brakuje jednak innych funkcji, aczkolwiek jeżeli program będzie rozwijany to w przyszłości doczeka się stosownych poprawek. Ciężko ocenić czy TikTok wprowadzi oddzielne narzędzie do prowadzenia transmisji. Obecnie jest to w zasadzie rozwinięcie już dostępnej opcji prowadzenia relacji na żywo i nie wnosi nic rewolucyjnego. Z drugiej strony im większa konkurencja, tym lepiej dla społeczności, szczególnie że fioletowa platforma Amazona jest w ostatnim czasie krytykowana za prowadzoną politykę.

TikTok regularnie się rozwija. Platforma wprowadzi wyższej jakości filmy w jakości 1080p. Pozwoli to dodawać lepszej jakości materiały, zaś rozwiązanie jest w fazie testów, chociaż nie wiemy kiedy będzie ono wprowadzone do Polski. Zmian doczeka się również sekcja Dla Ciebie, w ramach której algorytm dobierze nam lepszej jakości treści z pominięciem nudnych tematów związanych np. z dietą. Z TikToka aktywnie korzysta 8 milionów ludzi w Polsce, natomiast we wrześniu aplikacja miała bazę 1 mld użytkowników na całym świecie. Korzystacie z TikToka? Jakie macie zdanie o tej platformie?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok rzuci wyzwanie Twitchowi? Platforma testuje aplikację do streamowania

 0