TikTok nie będzie tylko platformą z filmami? Aplikacja chce oferować gry

TikTok nie będzie tylko platformą z filmami? Aplikacja chce oferować gry

TikTok, z którego miesięcznie korzysta wielu użytkowników, interesuje się grami i w przyszłości może rozszerzyć działalność także o ten segment.

Jak podaje agencja Reuters (via Neowin), TikTok interesuje się grami i obecnie prowadzi beta-testy w Wietnamie. Narzędzie bazujące na języku programowania HTML5 umożliwia użytkownikom granie w gry międzyplatformowo w wersji mobilnej oraz desktopowej. Wprowadzenie gier do popularnej aplikacji pozwoliłoby jej twórcom generować jeszcze więcej przychodów z reklam, a także zwiększyłoby aktywność i czas, jaki ludzie poświęcają na korzystanie z programu. Już teraz TikToka używa miesięcznie ponad miliard osób na całym globie. Natomiast wybranie rynku wietnamskiego jako miejsca do testów nie dziwi.

TikTok pozazdrościł Netflixowi i chce w swojej aplikacji udostępniać gry.

TikTok nie będzie tylko platformą z filmami? Aplikacja chce oferować gry

Bazując na bazie danych Populationof, w Wietnamie żyje 70% obywateli poniżej 35 roku życia, zaś sam kraj pozostaje atrakcyjnym miejscem dla platform społecznościowych takich jak Facebook, YouTube, Google czy TikTok. Średni przedział wiekowy w tym kraju to 34-36 lat. TikTok, którego właścicielem jest chiński ByteDance zamierza rozwijać gry w Azji Południowo-Wschodniej, a ruch ten powinien nastąpić w trzecim kwartale 2022 roku. Nie znamy jednak planów platformy odnośnie udostępnienia gier mobilnych na innych rynkach.

Według dostępnej wiedzy program zamierza wprowadzać do oferty tytuły głównie od ByteDance. Początkowo platforma zacznie od prostych minigier, jednak ambicje właścicieli są większe i wykraczają poza proste produkcje. Czy to oznacza, że kiedyś platforma będzie walczyć o prym w branży gier? Najwyraźniej serwis pozazdrościł Netfixowi, który udostępnia 18 niewymagających gier. W przyszłości mają jednak pojawić się atrakcyjniejsze propozycje.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok nie będzie tylko platformą z filmami? Aplikacja chce oferować gry

 0