TikTok popularniejszy nawet od Youtube - tak wynika z raportu

TikTok popularniejszy nawet od Youtube - tak wynika z raportu

TikTok popularniejszy od Youtube? Tak wynika z raportu App Annie. Badanie przeprowadzone zostało na rynkach w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii i mówimy tutaj o najważniejszej metryce - średni czas oglądania.

Według raportu, do którego dotarła anglojęzyczna redakcja BBC, TikTok przewyższył w kwestii średniego czasu oglądania materiałów najpopularniejszą na świecie platformę Youtube zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Stanach Zjednoczonych. Tutaj ważne jest, by wspomnieć o tym, że nie uwzględniano w raporcie całkowitego czasu spędzonego w aplikacji, biorąc pod uwagę wszystkich użytkowników. Ma to sens z punktu widzenia samej liczby aktywnych ludzi na platformie. TikTok, pomimo tego, że bardzo popularny, może pochwalić się "tylko" 700 milionami użytkowników, podczas gdy Youtube, system zdecydowanie starszy, ma na swoim koncie tych ludzi ponad dwa miliardy.

TikTok popularniejszy od Youtube w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Za metrykę wzięto średni czas spędzony na oglądaniu materiałów.

Raport obejmuje tylko smartfony z systemem Android, a więc kompletnie pomija tak ważny wskaźnik jakim jest iOS - szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie znajdziemy największą rzeszę fanów urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Z drugiej strony jednak warto też wspomnieć, że nie uwzględniono Chin. W państwie o największej liczbie ludzi TikTok jest aktualnie najbardziej popularną aplikacją. Tak czy inaczej, to ewidentny kamień milowy dla ByteDance i wynik może mówić wiele o przyszłości firmy stojącej za TikTokiem. Sama platforma boryka się od dłuższego czasu z "Challengami" o czym pisaliśmy zresztą nie tak dawno temu i walka o największą liczbę użytkowników może potrwać jeszcze długo - szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Youtube dociera do ludzi na zdecydowanie większą skalę, niezależnie od wieku.

W przeszłości TikTok zdobywał i tracił koronę króla najpopularniejszej aplikacji mobilnej - w ogóle - na rzecz właśnie Youtube, by w kwietniu 2021 roku zdobyć ją ponownie i już nie oddać. Nie wiemy natomiast jak sytuacja klaruje się w samej Polsce i choć TikTok ma zarówno wielu zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników, aplikacja staje się powoli prawdziwym gigantem w branży i to właśnie dlatego na platformie Youtube powstała wersja Shorts. A Wy używacie TikToka?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok popularniejszy nawet od Youtube - tak wynika z raportu

 0