TikTok wprowadza interesującą funkcję bazującą na sztucznej inteligencji

TikTok wprowadza interesującą funkcję bazującą na sztucznej inteligencji

TikTok wreszcie aktywował funkcję generowania napisów do wszystkich filmików udostępnionych na platformie. Serwis dodał także tłumaczenia treści.

TikTok w 2021 roku zaimplementował funkcję dodawania napisów do filmików, aczkolwiek to na twórcach materiałów spoczywała odpowiedzialność wrzucania napisów. Krótko mówiąc, musieliśmy transkrybować własne filmy, aby wygenerować napisy. Widzowie pozostawali więc na łasce autorów materiałów, którzy jeżeli im się chciało to wrzucali napisy, albo zostawiali filmy bez tego elementu. Platforma wprowadziła automatyczne tłumaczenia oraz napisy bazujące na sztucznej inteligencji, lecz nie we wszystkich językach. Niestety na liście brakuje języka polskiego, chociaż niewykluczone, iż w przyszłości będzie on obsługiwany. Są za to angielski, niemiecki, hiszpański, portugalski, włoski, mandaryński, koreański i turecki.

TikTok zawiera funkcję automatycznego tłumaczenia filmów i dodawania podpisów generowanych przez sztuczną inteligencję.

TikTok

Dzięki automatycznie generowanym napisom użytkownicy mogą łatwo włączyć napisy do dowolnego filmu. Powinno to pomóc widzom, którzy mają problemy ze słuchem lub po prostu chcą zrozumieć dany materiał. Tłumaczenia generowane przez sztuczną inteligencję mogą nie działać dobrze dla każdego języka, ale powinny pomóc użytkownikom serwisu. Tłumaczenia i podpisy obejmują całą zawartość w tym naklejki tekstowe. Platforma uważa, że rozwiązanie przyczyni się do pokonania barier językowych i pomoże zrozumieć tekst w innym języku.

TikTok ulepsza filtrowanie oferowanych treści, a także wprowadza ochronę nieletnich użytkowników przed tematami dla dorosłych. Oprócz tego możliwe będzie wyłączenie rekomendacji w obszarze, który już nas nie interesuje czy ograniczenie pokazywania filmików o tej samej treści, co niekorzystnie wpływa na samopoczucie psychiczne. TikTok jest platformą, która mocno zyskała podczas pandemii COVID-19, ale też za sprawą bardzo dobrego targetowania konkretnych grup odbiorców. Dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok wprowadza interesującą funkcję bazującą na sztucznej inteligencji

 0