To nie żart na prima aprilis! ASUS od 1 kwietnia obniża ceny swoich kart graficznych nawet o 25%

To nie żart na prima aprilis! ASUS od 1 kwietnia obniża ceny swoich kart graficznych nawet o 25%

Choć zdawać może się to zwykłym primaaprilisowym żartem, to jednak ASUS oficjalnie potwierdził, że obniża ceny kart graficznych nawet o 25%. W oświadczeniu przedstawiciel firmy dodał, że obniżki cen zostaną zastosowane do modeli praktycznie ze wszystkich segmentów, od budżetowych, przez średnią półkę, po high-endowe. 

Jako główny powód obniżenia sugerowanej ceny detalicznej kart graficznych ASUS podał cięcia opłat celnych na import do USA z Chin. „W wyniku zniesienia ceł na import z Chin przez Biuro Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych, gracze i entuzjaści komputerów PC od 1 kwietnia 2022 r. zobaczą niższe ceny kart graficznych ASUS GeForce RTX z serii 30” – powiedział przedstawiciel producenta.

Jako główny powód obniżenia sugerowanej ceny detalicznej kart graficznych ASUS podał cięcia opłat celnych na import do USA z Chin.

ASUS obniża ceny kart graficznych GeForce RTX 30 nawet o 25%

ASUS jest jednym z największych producentów kart graficznych, mającym dwie główne serie GPU (ASUS i ROG). Firma sprzedaje zarówno referencyjne, jak i niestandardowe modele bazujące na GPU AMD i NVIDII. Jest również partnerem Intel Arc Alchemist w zakresie komputerów stacjonarnych, laptopów i kart rozszerzeń (AiC). Jednak w oświadczeniu wspomniano tylko o kartach graficznych NVIDII. „Niższe ceny wpłyną na podstawowe karty graficzne GeForce RTX 3050 i RTX 3060, średniej klasy RTX 3070 oraz wysokowydajne karty graficzne RTX 3080 i RTX 3090” — napisał przedstawiciel ASUSa.

Należy pamiętać, że obniżka sugerowanej ceny detalicznej o 25% nie jest stosowana do wszystkich modeli GeForce RTX 30. ASUS zaznacza, że możemy spodziewać się cięcia ceny „do” takiej wartości, co oznacza, że w niektórych przypadkach cięcia będą mniejsze. Oczekiwać można, że największe obniżki dotyczyć będą najdroższych high-endowych grafik. ASUS dodaje, że „konsumenci powinni spodziewać się spadku cen o 25% na różnych modelach w okresie wiosennym”.

To posunięcie Asusa jest szczególnie ważne, gdyż w 2021 roku tajwański gigant pecetów, podzespołów i urządzeń był jednym z pierwszych, który wyznaczał odwrotny kierunek. Podniósł ceny najpierw w styczniu 2021 r., powołując się na taryfy celne, a następnie ponownie w kwietniu z powodu rzekomych cen komponentów i popytu.

Nie możemy być pewni, kiedy spadki sugerowanych cen ASUSa zobaczymy na sklepowych półkach. 1 kwietnia jest wymieniany jako początek obniżek cen, ale zapewne sklepy będą chciały najpierw sprzedać dotychczasowe zapasy po zawyżonych cenach. Niemniej jednak radzimy się wstrzymać z zakupem przynajmniej przez tydzień. Jedno jest pewne: jeśli ASUS sprzedaje swoje towary taniej niż konkurencyjne marki, firmy takie jak MSI, Gigabyte i EVGA również będą musiały zareagować.

Będziemy uważnie przyglądać się cenom w sklepach i na bieżąco Was informować o sytuacji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: To nie żart na prima aprilis! ASUS od 1 kwietnia obniża ceny swoich kart graficznych nawet o 25%

 0