To rzeczywistość czy jeszcze grafika komputerowa? Pokaz możliwości Unreal Engine 5

To rzeczywistość czy jeszcze grafika komputerowa? Pokaz możliwości Unreal Engine 5

W 2015 roku założyciel firmy Epic Games, Tim Sweeney, przewidział, że w ciągu dekady trudno będzie odróżnić wirtualną rzeczywistość od realnego świata. Od 2025 roku dzieli nas tylko kilka lat i sądząc po tym, co obserwujemy od samego początku UE5, przepowiednia Sweeneya może się spełnić.

Co prawda wciąż mówimy raczej o demach technologicznych, a nie jakości oprawy w samych grach, ale nie da się ukryć, że te swoiste pokazówki ostatnimi czasy robią piorunujące wrażenie. Niedawno pisaliśmy o fotorealistycznym demie wykorzystującym technologię Unity, a teraz otrzymaliśmy nowe nowy materiał od użytkownika YouTube'a o nazwie subjectn, który także przyprawia o opad szczęki i trudno na pierwszy rzut oka określić, czy oglądamy grafikę komputerową, czy też nagranie filmowe rzeczywistego miejsca.

Materiał od użytkownika YouTube'a o nazwie subjectn przyprawia o opad szczęki i trudno na pierwszy rzut oka odróżnić go od rzeczywistości.

Na pierwszy rzut oka materiał wygląda na pusty dworzec sfilmowany kamerą smartfona. Tak naprawdę w pierwszej części filmu naprawdę trudno zorientować się, że mamy do czynienia z grafiką komputerową i dopiero po minucie, kiedy na wideo zapada zmrok i „filmowiec” wyciąga latarkę, dostrzec można pierwsze oznaki tego, że tak naprawdę oglądamy wytwór grafika komputerowego. 

Co niewiarygodne, cała scena została wygenerowana przy użyciu silnika Unreal Engine 5. Jest ona oparta na rzeczywistej stacji kolejowej w Toyamie w Japonii i została oświetlona z wykorzystaniem nowej technologii UE5 o nazwie Lumen, czyli w pełni dynamicznego rozwiązania globalnego oświetlenia w czasie rzeczywistym. Nanite, zwirtualizowany system geometrii mikro-wielokątów w UE5, nie został wykorzystany w tym projekcie. Zdecydowanie polecamy zapoznać się z tym wideo, bo robi naprawdę ogromne wrażenie i już nie możemy doczekać się tego, co Unreal Engine 5 przyniesie w przyszłości.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: To rzeczywistość czy jeszcze grafika komputerowa? Pokaz możliwości Unreal Engine 5

 0