Total War: Warhammer 3 z datą premiery. Nadchodzą żarłoczne ogry

Total War: Warhammer 3 z datą premiery. Nadchodzą żarłoczne ogry

Seria Total War: Warhammer odniosła ogromny sukces od czasu debiutu w 2016 roku. Jej popularność umożliwiła deweloperowi Creative Assembly dalsze wspieranie marki za sprawą nowych DLC, darmowych aktualizacji, łatek i poprawek błędów, a debiut nowej odsłony jest już naprawdę blisko.

Total War: Warhammer 3 właśnie otrzymał swoją drugą – i miejmy nadzieję ostateczną – datę premiery: 17 lutego 2022 roku. Tym samym, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a Creative Assembly nie opóźni gry po raz drugi, zagramy w ten tytuł już za krótkich miesięcy. Wcześniej ujawniono tylko, że gra pojawi się na początku 2022 roku, co mogło oznaczać marzec lub nawet kwiecień.

Total War: Warhammer 3 właśnie otrzymał swoją drugą – i miejmy nadzieję ostateczną – datę premiery: 17 lutego 2022 roku.

Fanom serii nie trzeba tłumaczyć, czym jest Total War: Warhammer, tym bardziej że nie odbiega ona mechanicznie od głównej serii Total War, ale mówiąc najkrócej jest to hybryda strategii turowej z RTS-em, w której wcielamy się w rolę legendarnych przywódców z kultowego uniwersum Warhammer Fantasy i prowadzimy ich armie do zwycięstwa. Nasi lordowie często prowadzą różne rasy (niektórzy prowadzą tę samą rasę, ale zwykle z nową mechaniką i poprawionymi listami jednostek) i wszyscy mają unikalne osobowości i umiejętności. Znajdziemy tu okrutnych jaszczuroludzi, sadystycznych mrocznych elfów, dzielnych krasnoludów czy brutalnych orków (i wiele więcej).

Total War: Warhammer 3 wystartuje z sześcioma nowymi rasami, oferując najobszerniejszą listę frakcji startowych w serii. Będziemy mogli poprowadzić cztery różne frakcje bogów Chaosu – Slaanesha, Tzeentcha, Nurgle’a i Khorne’a – a także Kislev i Cathay. Co więcej, zamawiając grę w przedsprzedaży lub kupując ją w pierwszym tygodniu po premierze, otrzymamy DLC „Królestwo Ogrów” za darmo. Jak można się domyślić, dodatek dodaje rasę ogrów do Warhammera 3 bez dodatkowych kosztów, choć później można będzie go normalnie kupić. Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się ta brutalna rasa, napędzana niepohamowanym głodem.

Ogry to rasa masywnych, odważnych humanoidów, których jedynym priorytetem w życiu jest zdobywanie jak największej ilości żywności i bogactwa. Zjedzą swoich wrogów, gdy tylko ich zabiją i wynajmą miecze temu, kto zapłaci najwięcej. Nie obchodzi ich, czy pracodawca jest zły, czy dobry.

Co więcej, właściciele Warhammera 1 i 2 będą mogli dołączyć ogry – i wszystkie rasy z serii – do ogromnej kampanii „Immortal Empires”, która łączy mapy ze wszystkich trzech gier w jedno. Te mogą się nieco skurczyć, aby przyspieszyć podróże armii, ale jednak. Creative Assembly zrobiło coś podobnego w Warhammer 2 i 1 i był to z pewnością najpopularniejszy tryb tego pierwszego. W nadchodzących tygodniach usłyszymy więcej wiadomości o mniej przyjemnych kuzynach Shreka. Warto dodać, że gra pojawi się nawet w Game Pass na PC już pierwszego dnia. Nie jest jasne, czy Królestwo Ogrów jest uwzględnione w tej wersji gry.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Total War: Warhammer 3 z datą premiery. Nadchodzą żarłoczne ogry

 0