TP-Link Archer AX23 - nowy router w standardzie Wi-Fi 6 z obsługą OneMesh

TP-Link Archer AX23 - nowy router w standardzie Wi-Fi 6 z obsługą OneMesh

TP-Link poszerza portfolio produktów o kolejny model routera w standardzie Wi-Fi 6 - Archer AX23. Urządzenie jest szczególnie dedykowane użytkownikom, którzy potrzebują stabilnych oraz szybkich połączeń dla wielu domowych urządzeń jednocześnie.

Router Archer AX23 pracuje standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6) oraz oferuje do 1,8 Gb/s przepustowości w dwóch pasmach (do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Pasmo 5 GHz polecane jest do wykorzystania do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. transmisji wideo w jakości HD, czy rozgrywek online, podczas gdy pasmo 2,4 GHz sprawdzi się do obsługi urządzeń Smart Home, takich jak kamery do monitoringu, inteligentne oświetlenie, ogrzewanie czy obsługi asystenta głosowego. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada protokół WPA3. Technologia OFDMA zwiększa wydajność routera i umożliwia podłączenie do sieci bezprzewodowej większej liczby urządzeń, jednocześnie w widoczny sposób zmniejszając opóźnienia w transmisji.

Router Archer AX23 pracuje standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6) oraz oferuje do 1,8 Gb/s przepustowości w dwóch pasmach (do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz).

TP-Link Archer AX23 - nowy router w standardzie Wi-Fi 6 z obsługą OneMesh

Smart Connect odpowiada za automatyczny wybór dla każdego z połączonych z siecią sprzętów mniej obciążonego w danym momencie pasma Wi-Fi. Z kolei funkcja Airtime Fairness sprawia, że podłączone do sieci starsze urządzenia nie powodują spadku jej prędkości. W routerze zastosowano również mechanizm Target Wake Time, pozwalający na wydłużenie czasu uśpienia urządzeń i pracy baterii, szczególnie w przypadku urządzeń mobilnych i IoT. Natomiast usprawnienie algorytmu oraz połączenie technologii transmisji kierunkowej i mocnych anten wspieranych przez technologię Beamforming (technologia kształtowania wiązki, która umożliwia zlokalizowanie łączących się z routerem urządzeń, a następnie zwiększanie siły sygnału nadawanego w ich kierunku), pozwoli użytkownikowi stworzyć silną i niezawodną sieć bezprzewodową.

Urządzenia tworzące sieć OneMesh współpracują ze sobą, aby tworzyć jednolitą sieć Wi-Fi. Podczas przemieszczania się po domu, telefon lub tablet zawsze połączy się z urządzeniem, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu. Archer AX23 wyposażono w gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN. Router pozostaje też wstecznie kompatybilny ze standardami 802.11a/b/g/n. Archer AX23 objęty został 3-letnią gwarancją producenta. Jego cena wynosi około 260 zł brutto.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Archer AX23 - nowy router w standardzie Wi-Fi 6 z obsługą OneMesh

 0