TP-Link Archer TX55E - Wi-Fi szybsze niż kabel sieciowy

TP-Link Archer TX55E - Wi-Fi szybsze niż kabel sieciowy

TP-Link prezentuje kartę sieciową Wi-Fi 6 Archer TX55E, która pozwala na uzyskanie realnych prędkości transmisji Wi-Fi powyżej 1 Gb/s. To więcej niż powszechnie stosowany standard kablowy Gigabit Ethernet.

TP-Link Archer TX55E to karta sieciowa ze złączem PCI-E przeznaczona do komputerów stacjonarnych. Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6) i oferuje do 2976 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2.4 GHz. Karta jest wstecznie kompatybilna ze starszymi standardami WiFi, wyposażono ją również w moduł Bluetooth 5.2. Archer TX55E wyposażono w zestaw technologii standardu Wi-Fi wpływających na wydajność sieci.

TP-Link Archer TX55E to karta sieciowa ze złączem PCI-E przeznaczona do komputerów stacjonarnych, pracująca w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6).

Karta sieciowa TP-Link Archer

Zastosowana modulacja 1024-QAM oraz kanał o szerokości 160 MHz sprawiają, że produkt, w połączeniu z routerem lub punktem dostępowym pracującym w standardzie AX, pozwala na uzyskanie bezprzewodowo prędkości transmisji przekraczających możliwości kablowego standardu Gigabit Ethernet. Natomiast zastosowanie technologii OFDMA, która dzieli pasma na mniejsze jednostki, w połączeniu z MU-MIMO pozwala na znaczącą redukcję lagów (nawet o 75%) i opóźnień w transmisji bezprzewodowej. Jest także protokół WPA3 odpowiadający za bezpieczeństwo transmisji i Bluetooth 5.2.

Dzięki temu podłączymy do komputera np. słuchawki, kontrolery do gier, klawiatury, myszki czy głośniki. Zastosowanie w konstrukcji TX55E radiatorów (rozpraszaczy ciepła) gwarantuje, że urządzenie nie będzie przegrzewało się nawet podczas intensywnej pracy. W zestawie, oprócz standardowego śledzia, znajduje się również jest śledź low-profile, przeznaczony dla komputerów z obudową mini tower. Karta sieciowa TP-Link Archer TX55E jest już dostępna w sprzedaży w cenie ok. 180 złotych. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Archer TX55E - Wi-Fi szybsze niż kabel sieciowy

 0