TP-Link prezentuje punkt dostępowy Wi-Fi 6 EAP610-Outdoor

TP-Link prezentuje punkt dostępowy Wi-Fi 6 EAP610-Outdoor

Punkt dostępowy TP-Link EAP610-Outdoor do zastosowań zewnętrznych z obudową odporną na warunki atmosferyczne może posłużyć do budowy centralnie zarządzanej sieci bezprzewodowej Wi-Fi 6 na dużych powierzchniach. Sprzęt znajdzie zastosowanie w miejscach, w których z bezprzewodowej sieci korzysta wielu użytkowników jednocześnie.

EAP610-Outdoor oferuje łączną przepustowość do 1800 Mb/s w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz). Model wyposażono w gigabitowy port Ethernet. Obsługa standardu PoE 802.3af oraz pasywnego PoE z dołączonym do zestawu injectorem umożliwia podłączenie i zasilenie urządzenia za pomocą jednego kabla sieciowego. Co istotne, najnowszy punkt dostępowy TP-Link wspiera technologię mesh umożliwiającą bezprzewodowe przyłączenie sprzętu do sieci. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia instalację w miejscach, gdzie trudno doprowadzić kabel sieciowy. Obudowa z certyfikatem IP67 sprawia, że urządzenie jest gotowe do pracy nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych.

Punkt dostępowy TP-Link EAP610-Outdoor do zastosowań zewnętrznych z obudową odporną na warunki atmosferyczne może posłużyć do budowy centralnie zarządzanej sieci bezprzewodowej Wi-Fi 6 na dużych powierzchniach.

TP-Link prezentuje punkt dostępowy Wi-Fi 6 EAP610-Outdoor

Dzięki technologii MU-MIMO access point może komunikować się z wieloma urządzeniami jednocześnie. EAP610-Outdoor pozwala na stworzenie aż 16 niezależnych sieci Wi-Fi (SSID) oraz
stworzenie sieci dla gości z logowaniem przez stronę powitalną, SMS, Facebook, vouchery lub jednorazowe hasła dostępu. To rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo korzystania z Wi-Fi. Urządzenie wyposażono w technologię OFDMA, która sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych może ono osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż punkty dostępowe pracujące w standardzie Wi-Fi 5 (802.11ac). Access point zapewnia także płynny roaming, dzięki któremu transmisje wideo i trwające połączenia głosowe nie zostaną przerwane, gdy użytkownicy zechcą zmienić lokalizację. Punkt dostępowy wykorzystuje także technologię kształtowania wiązki Beamforming.

Dodatkowo zastosowana funkcja Band Steering automatycznie wybiera optymalne pasmo transmisji w przypadku urządzeń dwuzakresowych, aby umożliwić szybsze połączenia. Za optymalizację wydajności Wi-Fi odpowiada funkcja Airtime Fairness, której działanie polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, przesyłających większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. To dlatego starsze urządzenia połączone z routerami nie powodują zmniejszenia prędkości sieci. Dzięki zgodności z platformą Omada SDN access point od TP-Link może być zarządzany przez chmurę. Platforma pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie i za pomocą jednego interfejsu całą siecią Wi-Fi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami. EAP610-Outdoor jest już dostępny w sprzedaży i objęty został 5-letnią gwarancją.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link prezentuje punkt dostępowy Wi-Fi 6 EAP610-Outdoor

 0