Twitch został zhakowany. Firma potwierdza włamanie

Twitch został zhakowany. Firma potwierdza włamanie

Twitch potwierdził, że doszło do poważnego naruszenia bezpieczeństwa danych w jego serwisie. „Możemy potwierdzić, że doszło do naruszenia” - przyznał rzecznik firmy na Twitterze. „Nasze zespoły pilnie pracują, aby zrozumieć zakres tego zjawiska. Poinformujemy społeczność, gdy tylko dostępne będą dodatkowe informacje”.

Hakerzy do tej pory ujawnili dane, które obejmują kod źródłowy serwisu streamingowego, niewydanego konkurenta Steam od Amazon Game Studios oraz szczegóły wypłat twórców. Anonimowy użytkownik na forum 4chan udostępnił plik torrent z 125 GB danymi do pobrania, który jak twierdzi obejmuje całość Twitcha i jego historię zmian. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym wczorajszym newsie

Twitch potwierdził, że doszło do poważnego naruszenia bezpieczeństwa danych w jego serwisie.

Wyciek został oznaczony jako „część pierwsza”, co sugeruje, że w przyszłości możemy otrzymać kolejne paczki danych. Chociaż uwzględniane są dane osobowe, takie jak płatności twórców, ten początkowy wyciek nie wydaje się obejmować haseł, adresów ani kont e-mail użytkowników Twitcha, choć docierają też głosy, że posiada zaszyfrowane hasła. Zamiast tego wydaje się, że przeciek skupił się na udostępnianiu narzędzi i informacji firmy Twitch, a nie na kodzie, który zawierałby konta osobiste.

Nie jest jednak jasne, do jakiej ilości danych uzyskano dostęp. Twitch twierdzi, że pracuje nad oszacowaniem strat tego naruszenia bezpieczeństwa i wydaje się, że niektórzy użytkownicy są proszeni o zmianę haseł. Dopóki nie poznamy pełnego zakresu tego włamania, zalecamy zmianę hasła Twitcha i włączenie uwierzytelniania dwusktopniowego, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście

Wyciek Twitcha będzie szkodliwy dla serwisu zajmującego się streamowaniem gier, a zwłaszcza dla twórców, którzy polegają na nim w celach zarobkowych i pozyskiwania informacji. Do zhakowania doszło po tygodniach protestów wzywających Twitch, aby poprawił swoje usługi w ramach ruchu #DoBetterTwitch. Streamerzy wzięli również dzień wolny w sierpniu, aby zaprotestować przeciwko brakowi działań firmy przeciwko tzw. nalotom nienawiści, w ramach których nagle zalewani byli chamskimi wiadomościami. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitch został zhakowany. Firma potwierdza włamanie

 0