Twitter może zwiększyć limit znaków. Platforma społecznościowa testuje zmianę

Twitter może zwiększyć limit znaków. Platforma społecznościowa testuje zmianę

Twitter planuje zwiększyć limit znaków, który obecnie wynosi 280 i może stanowić ograniczenie dla użytkowników piszących długie posty. Kiedy należy oczekiwać wprowadzenia tej zmiany?

Limit znaków na Twitterze wynoszący w tej chwili 280 słów nie jest duży, o czym boleśnie mogą przekonać się osoby, które piszą długie wiadomości. Sprawę z tego zdaje sobie sama platforma, dlatego testuje większy limit znaków, który wynosi 2,5 tysiąca. Twitter przyznał, że jest to odpowiedź skierowana do użytkowników publikujących tweety z grafikami, wideo czy ogłoszeniami zawierającymi więcej słów. Program pilotażowy potrwa dwa miesiące i obejmują niewielką grupę ludzi ze Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Wielkiej Brytanii (o Polsce nic nie wiemy, więc zapewne naszego kraju to w tej chwili nie dotyczy). Oczywiście nie ma gwarancji, iż większy limit znaków zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników platformy.

Twitter zamierza zwiększyć limit znaków do 2,5 tysiąca w ramach narzędzia Notatki.

Zmiana ma na celu utrzymanie odbiorców w ekosystemie Twittera, dzięki czemu czytelnicy będą mogli zobaczyć nagłówek i uzyskać dostęp do dłuższej notatki. Należy zaznaczyć, iż zwiększony limit znaków, o którym piszemy wejdzie w skład nowej opcji o nazwie "Notatki". To tu będzie on wynosił od 280 do 2,5 tysiąca znaków. Standardowo nadal pozostanie ograniczenie do 280 znaków. Zobaczymy czy narzędzie będzie wzbudzało zainteresowanie społeczności niebieskiej platformy, aczkolwiek limit znaków nie musi być czynnikiem, który przyciągnie ich uwagę, choć będzie całkiem przydatny. Tymczasem Twitter ma zostać przejęty przez biznesmena Elona Muska, choć nadal do tego nie doszło.

Miliarder zapowiedział, że jeżeli serwis społecznościowy zintegruje kryptowalutowe płatności, to jego oferta kupna będzie zrealizowana. Szef Tesli oraz SpaceX spotkał się z pracownikami niebieskiej platformy i wielokrotnie podejmował temat kryptowalut, którymi mocno się interesuje. Musk uważa, że należałoby zintegrować Twittera z systemem płatności, by bezproblemowo przesyłać pieniądze tam i z powrotem nie tylko walutą fiducjarną, ale i kryptowalutami. Uważacie, że przejęcie Twittera przez Muska to dobry pomysł?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitter może zwiększyć limit znaków. Platforma społecznościowa testuje zmianę

 0