Twitter traci setki pracowników. To efekt zamieszania z Elonem Muskiem

Twitter traci setki pracowników. To efekt zamieszania z Elonem Muskiem

Kłopoty Twittera z Elon Muskiem wpłynęły nie tylko na sprawy finansowe i zarząd, ale także na pracowników firmy. Od czasu przeprowadzenia głośnego spotkania miliardera z pracownikami Twittera w czerwcu, z pracy zrezygnowały setki osób.

Część pracowników Twittera wyraziła publiczny sprzeciw przeciwko przejęciu platformy przez Elona Muska. W wielu przypadkach chodzi m.in. o konflikt światopoglądowy i różnice w podejściu chociażby do cenzury. Było to widoczne w głośnych wypowiedziach pracowników Twittera na samej platformie mediów społecznościowych, z których część otwarcie przyznała, że ​​nie chcą, aby prezes Tesli przejął firmę. Wirtualne spotkanie Muska w czerwcu, na którym wspomniał, że zwolnienia mogą być rzeczywiście konieczne, niewiele wpłynęło na poprawę morale pracowników. 

Ogólne morale jest bardzo niskie. Ale na pewno ludzie zaczęli odchodzić z powodu Elona – powiedział jeden z pracowników Twittera. 

Powołując się na dwie osoby podobno zaznajomione z działalnością Twittera i wskaźnikiem rezygnacji, około 100 pracowników opuściło firmę zajmującą się mediami społecznościowymi w ciągu trzech tygodni po wirtualnym spotkaniu prezesa Tesli. Następnie gdy Musk ogłosił, że wycofuje się z próby przejęcia, a Twitter pozwał go do sądu, sprawy podobno się pogorszyły.  Według doniesień pod koniec września Twitter odnotował stratę ponad 700 pełnoetatowych pracowników na całym świecie. Źródła zauważają, że wielu, którzy odeszli z firmy, jako powód odejścia podało Muska i „niestabilność” związaną z przejęciem Twittera. 

Rzecznik Twittera zauważył, że firma spodziewała się zwiększonego poziomu odejść, jeszcze zanim pojawił się Musk. Rzecznik zauważył również, że czynniki makroekonomiczne wpłynęły na utrzymanie firmy. Jest to dość interesujące, ponieważ Twitter w swoim postępowaniu sądowym przeciwko prezesowi Tesli stwierdził, że wysoki współczynnik rezygnacji pracowników, jest jednym ze szkodliwych skutków próby wycofania się Muska z umowy.  Dla Twittera odejście ponad 700 pracowników, to utrata około 8,5% ogółu zatrudnionych. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitter traci setki pracowników. To efekt zamieszania z Elonem Muskiem

 0