Twoje dziecko używa Snapchata? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

Twoje dziecko używa Snapchata? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

Snapchat to jeden z najbardziej popularnych komunikatorów internetowych na świecie. Tym razem jednak wprowadzoną opcją powinni zainteresować się nie użytkownicy, a ich rodzice.

Kontrola rodzicielska i zapewnienie bezpieczeństwa dziecka w sieci jest dziś bardzo istotnym czynnikiem w wychowaniu naszych pociech. Tego samego zdania jest Snap, czyli przedsiębiorstwo stojące za stworzeniem komunikatora internetowego Snapchat. Nowe Centrum Rodzinne pozwala rodzicom bądź opiekunom kontrolować z kim komunikują się ich pociechy, ale bez ujawniania tego, o czym do siebie piszą.

Snapchat wprowadza funkcję przydatną dla rodziców. Narzędzie dostępne będzie za kilka tygodni

Snapchat

Jak to działa? Zarówno rodzic/opiekun jak i dziecko muszą zaakceptować zaproszenie w Centrum Rodzinnym i po wykonaniu tego kroku narzędzie nadzoru zacznie działać. Brzmi banalnie, bo oczywiście takie jest. Po zaakceptowaniu zaproszenia rodzic lub opiekun będzie mógł zobaczyć całą listę znajomych swojego dziecka oraz listę kont, z którymi wszedł w interakcję w ciągu ostatnich siedmiu dni. Rodzic otrzyma również opcję zgłaszania podejrzanych kont Zespołowi ds. Zaufania i Bezpieczeństwa w Snap.

"Naszym celem było stworzenie narzędzia zaprojektowanego w taki sposób, by odzwierciedlał dynamikę w relacji między dzieckiem, a rodzicem oraz budował zaufanie między nimi." - powiedział Snap. Funkcja taka ma zatem za zadanie imitować realne interakcje międzyludzkie, kiedy to rodzic wyraża zgodę na to, by bliscy znajomi dziecka mogli przyjść w odwiedziny. Rodzice mogą kontrolować to, kto przychodzi, ale nie podsłuchiwać ich rozmów. Jest to bardzo ważny kompromis, który zachowuje tak pożądaną przez ludzi prywatność. Nowa funkcja pojawi się w komunikatorze Snapchat w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twoje dziecko używa Snapchata? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

 0