Twórcy Squid Game wykorzystali prawdziwy numer telefonu kobiety. Setki połączeń dziennie

Twórcy Squid Game wykorzystali prawdziwy numer telefonu kobiety. Setki połączeń dziennie

Standardem w filmach jest wykorzystywanie fałszywych numerów telefonów, a w hollywoodzkich produkcjach widać to najlepiej dzięki nieistniejącemu prefiksowi "555". Czasem jednak przez błąd twórców w filmie pojawi się prawdziwy numer telefonu, a jak się przekonała o tym pewna Koreanka, skutki takiej pomyłki są, delikatnie mówiąc, frustrujące.

W Korei Południowej filmowcy nie korzystają z fałszywych prefiksów, jak ich koledzy z USA. Zamiast tego w kraju tym istnieje regulowany przez rząd katalog wolnych numerów. Niestety twórcy nowego przeboju Netflixa o nazwie Squid Game nie mają dostępu do takiej usługi i w serialu pojawił się prawdziwy numer telefonu. Jego właścicielka jest wściekła, bo nie może nawet naładować smartfona, który bez przerwy dzwoni. Kobieta otrzymuje setki połączeń i wiadomości SMS każdego dnia. Czyżby w Korei było tylu chętnych na dołączenie do gry? 

Twórcy Squid Game wykorzystali w serialu prawdziwy numer telefonu. Właścicielka otrzymuje setki połączeń dziennie. Netflix zaoferował nieco ponad 800 USD rekompensaty...

"Po wyemitowaniu Squid Game, otrzymuję telefony i SMS-y bez końca, 24 godziny na dobę, do tego stopnia, że ​​trudno mi kontynuować codzienne życie" – powiedziała anonimowo kobieta koreańskiemu serwisowi informacyjnemu Money Today. Wyjaśniła, że ​​ma ten numer telefonu od ponad 10 lat i nie może go zmienić, ponieważ używa go do komunikacji z klientami w pracy. Od czasu emisji programu 17 września zablokowała już ponad 4000 dzwoniących. "Doszło do tego, że z powodu ciekawości ludzie nie mają poczucia dnia i nocy, bateria mojego telefonu jest rozładowana i wyłącza się" – powiedziała kobieta.

Niestety dla kobiety producenci serialu poszli na łatwiznę i wpadli na "genialny" pomysł usunięcia jedynie trzech pierwszych cyfr losowego numeru telefonu, licząc, że połączenia nie będą realizowane. Problem w tym, że usunęli jedynie numer kierunkowy, więc lokalnie bez problemu można się dodzwonić. W świetle koreańskich przepisów ujawnienie czyjegoś numeru telefonu jest nielegalne. Netflix gorączkowo pracuje teraz nad edycją serialu i zmianą numerów we wszystkich scenach. Gigant streamingu poprosił również widzów, aby przestali dzwonić pod ten numer.

Reuters zapytał Netflix, czy planuje jakieś zadośćuczynienie właścicielce telefonu, ale firma odmówiła komentarza. Kobieta ujawniła, że ​​zaoferowano jej milion wonów (839 dolarów) odszkodowania, ale odmówiła, po czym zaoferowano jej do 5 milionów wonów (4196 dolarów). Nie wiadomo jednak czy Netflix Korea lub inny podmiot wypłacił rekompensatę. Lokalny nadawca SBS wyemitował w zeszłym miesiącu wywiad z właścicielką numeru telefonu, którą zidentyfikowano jako Kim Gil-young, kobietę prowadzącą firmę w południowo-wschodnim regionie Seongju.

Kandydat na prezydenta Huh Kyung-young zaoferował 100 milionów wonów na Facebooku, aby odkupić ujawniony numer w serialu. Numery telefonów są jednak uważane za ograniczone zasoby krajowe, a ich sprzedaż lub kupno jest niezgodne z prawem telekomunikacyjnym. Koreańska Rada Filmowa Ministerstwa Kultury oferuje filmowcom numery, które nie są używane w prawdziwym życiu, ale firmy stremingowe jak Netflix, nie mają dostępu do tej usługi.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy Squid Game wykorzystali prawdziwy numer telefonu kobiety. Setki połączeń dziennie

 0