Ubisoft opóźnił zamknięcie serwerów wybranych gier

Ubisoft opóźnił zamknięcie serwerów wybranych gier

Ubisoft zapowiedział wyłączenie serwerów dla wybranych gier, które miało nastąpić 1 września 2022 roku, jednak francuski wydawca opóźnił ten moment, dając graczom dodatkowy czas.

Ubisoft ujawnił, że wyłączy dostęp do funkcji online dla gier: Assassin's Creed II (PC, PlayStation 3), Assassin's Creed 3 (PC, Xbox 360, PlayStation 3, Wii U), Assassin's Creed Brotherhood (PC, Xbox 360, PlayStation 3), Assassin's Creed Liberation HD (PC), Assassin's Creed Revelations (Xbox 360, PlayStation 3), Driver San Francisco (PC, Xbox 360, PlayStation 3), Far Cry 3 (PC, Xbox 360, PlayStation 3), Ghost Recon Future Soldier (Xbox 360, PlayStation 3), Prince of Persia: The Forgotten Sands (PC), Rayman Legends (Xbox 360, PlayStation 3, Wii U), Silent Hunter 5 (PC), Space Junkies (PC: HTC Vive, Oculus), Splinter Cell: Blacklist (PC, Xbox 360, PlayStation 3) oraz ZombiU (Wii U).

Ubisoft zamknie serwery do wielu gier 1 października.

O ile wyłączenie funkcji sieciowych w starszych grach, zwłaszcza tych nastawionych na rozgrywkę jednoosobową nie jest niczym zaskakującym to zablokowanie dostępu do dodatków już tak i to właśnie wzbudziło największe kontrowersje. Ubisoft zdaje się tym nie przejmować i planował wyłączyć serwery wymienionych tytułów 1 września, ale jak wiemy nie doszło do tego. Firma przełożyła bowiem ów moment na 1 października 2022 roku. Dokładnej przyczyny nie znamy, ale miło, iż gracze mają jeszcze 30 dni, by np. aktywować i skorzystać z DLC do gier. Co ważne działanie wydawcy nie będzie miało wpływu na dodatki, które posiadamy na konsolach, te wciąż pobierzemy i odpalimy po 1 października.

Jak podaje Ubisoft: "Wycofanie usług online dla starszych gier to coś, czego nie lekceważymy, ale jest to również konieczność, ponieważ technologia, która napędzała te usługi, staje się przestarzała. W ciągu ostatniego miesiąca nasze zespoły ciężko pracowały nad tym, aby proces przebiegł bez zakłóceń". Będzie to druga tura zamykania serwerów przez Ubisoft w tym roku. W kwietniu firma zamknęła serwery takich gier, jak Avatar, Rainbow Six Vegas i Rainbow Six Vegas 2, co oznaczało koniec możliwości oficjalnego grania w te gry online.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft opóźnił zamknięcie serwerów wybranych gier

 0