Ubisoft pozwany w związku z "instytucjonalnym molestowaniem seksualnym"

Ubisoft pozwany w związku z "instytucjonalnym molestowaniem seksualnym"

Ubisoft wydaje się mocno zaangażowany w prace nad nowymi grami, w tym właśnie zapowiedzianym sieciowym Assassin's Creed, ale za kulisami firmy również jest bardzo gorąco i to od dłuższego czasu. Francuski wydawca został właśnie pozwany w związku z bardzo poważnymi oskarżeniami.

Ubisoft musi zmierzyć się z pozwem, w którym oskarżany jest o rzekome molestowania seksualne, które odbywały się w całej firmie. Kotaku i Rock Paper Shotgun donoszą, że francuski związek robotniczy Solidaires Informatiques i dwóch byłych pracowników Ubisoftu pozwali producenta za rzekome umożliwienie kultury „instytucjonalnego molestowania seksualnego”. Według związku Ubisoftowi podobno łatwiej było tolerować niewłaściwe postępowanie niż rozwiązywać problemy i podejmować konkretne działania (jak np. zwalnianie pracowników wysokiego szczebla, którzy dopuszczali się niewłaściwego zachowania).

Ubisoft został pozwany za rzekome umożliwienie kultury „instytucjonalnego molestowania seksualnego”.

Ubisoft zapłaci ponad milion dolarów za stworzenia zwiastuna do gry

Pozew dotyczy kilku obecnych i byłych pracowników Ubisoftu, w tym byłych menedżerów Cecile Cornet (szef działu zasobów ludzkich), Tommy'ego Francois (wiceprezesa ds. redakcji) i Serge'a Hascoëta (globalny dyrektor kreatywny). Szef firmy Yves Guillemot również jest pod lupą nie z powodu bezpośredniego zaangażowania, ale dlatego, że jest z ogólnie „odpowiedzialny” za to, co dzieje się w Ubisofcie.

Ubisoft odniósł się do sprawy, mówiąc jedynie, że „nie ma żadnych informacji, którymi może się podzielić”. Wcześniej stwierdził, że zbadał wszystkie zarzuty i podjął odpowiednie działania. Pojawiły się jednak skargi, że Ubisoft nie zajął się w pełni tymi zarzutami. Źródła Bloomberg podały, że oskarżeni menedżerowie pozostali na wyższych stanowiskach, a pracownicy zgłaszali seksistowskie i rasistowskie działania, które pozostawały bez odpowiedzi.

Nie ma pewności, że pozew przyniesie jakiś skutek, nie mówiąc już nawet o wymuszeniu zmian instytucjonalnych w Ubisoft. Widać jednak, że początkowe wysiłki firmy nie były wystarczające, aby zadowolić pracowników. Jeśli zarzuty są prawdziwe, Ubi może być zmuszone do podjęcia bardziej drastycznych kroków, jeśli chce zapobiec niewłaściwemu postępowaniu i wynikającemu z niego exodusowi.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft pozwany w związku z "instytucjonalnym molestowaniem seksualnym"

 0