Ukraiński żołnierz uratowany przez Samsunga Galaxy S20 Ultra. Telefon zatrzymał pocisk

Ukraiński żołnierz uratowany przez Samsunga Galaxy S20 Ultra. Telefon zatrzymał pocisk

Korespondent wojenny @Osinttechnical zamieścił na Twitterze film, na którym ukraiński żołnierz pokazuje swojego smartfona przebitego pociskiem kalibru 7.62. Telefon uratował mu życie.

Nie pierwszy raz słyszymy o sprzęcie, który ratuje komuś życie. Przeważnie nagłówki mówią o urządzeniach Apple, zachwalając funkcje monitorujące serce, albo pozwalające wezwać pomoc. Zdarzają się też bardziej emocjonujące historie. Równo trzy tygodnie temu widzieliśmy nawet doniesienia słuchawkach Razer Kraken, które ocaliły ich właściciela podczas strzelaniny, odbijając pocisk, a teraz przeznaczenie oszukał ukraiński żołnierz, któremu życie uratował smartfon Samsunga.

Ukraiński żołnierz przeżył dzięki kuloodpornej kombinacji Samsunga S20 Ultra i nieśmiertelnika. Telefon kosztował blisko 700 USD, ale najwyraźniej zakup bardzo się opłacił.

Na filmie nie widać konkretnie telefonu, jednak etui to najwyraźniej S-View Flip Cover dla Galaxy S20 Ultra. Żołnierz mówi również o cenie 675 dolarów, którą zapłacił za urządzenie, co również potwierdza, że jest to S20 Ultra. Widok urządzenia przebitego pociskiem budzi wrażenie, ale sam smartfon nie byłby najprawdopodobniej w stanie zatrzymać kuli. Żołnierz przyznaje, że ocaliła go kombinacja S20 Ultra i nieśmiertelnika. Taki zestaw zadział jak kamizelka kuloodporna.

To nie jest pierwszy przypadek kuloodpornych telefonów. W 2016 roku były członek zarządu firmy Nokia twierdził, że telefon Nokia 301, wydany po raz pierwszy w 2013 roku, również zatrzymał pocisk, ratując swojego właściciela w Afganistanie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ukraiński żołnierz uratowany przez Samsunga Galaxy S20 Ultra. Telefon zatrzymał pocisk

 0