Ukryty kod może być nadzieją na wprowadzenie do Pixeli 6 Pro funkcji odblokowywania twarzą

Ukryty kod może być nadzieją na wprowadzenie do Pixeli 6 Pro funkcji odblokowywania twarzą

Wygląda na to, że funkcja odblokowywania twarzą będzie dostępna dla użytkowników smartfonów Pixel 6 Pro. W jednej z aplikacji, którą Google przesłało do Sklepu Play, odnaleziono fragmenty kodu powiązane właśnie z opcją odblokowywania za pomocą twarzy dla Pixeli 6 Pro. Implementacja tej funkcji może odbyć się za pomocą zwykłej aktualizacji, bowiem smartfony posiadają już przedni aparat z obsługą dwupikselowego autofokusu, przez co możliwe jest tworzenie mapy głębi twarzy.

Użytkownicy smarftonów Pixel 6 Pro mogą spodziewać się aktualizacji, która wprowadzi obsługę odblokowywania smartfona za pomocą twarzy. Dzięki serwisowi 9to5Google, który zapoznał się bliżej z aplikacją wprowadzoną przez Google do Sklepu Play, dowiedzieliśmy się, że ta posiada ukryte fragmenty kodu wskazujące właśnie na dodanie nowego sposobu zabezpieczenia. Jeden ciąg kodu informuje, że odblokowywanie twarzą działa najlepiej przy dobrym oświetleniu i braku maseczki, czy ciemnych okularów. Drugi ciąg mówi już, że podczas codziennego noszenia okularów możliwe jest założenie ich również w trakcie konfiguracji. Wiele wskazuje zatem na to, że Google wprowadzi omawianą funkcję do Pixeli 6 Pro.

Wygląda na to, że Google wprowadzi niedługo funkcję odblokowywania smartfona za pomocą twarzy do Pixeli 6 Pro. Wystarczy zwykła aktualizacja, ponieważ urządzenia są już wyposażone w niezbędny sprzęt.

Google Pixel

Byłoby to stosunkowo łatwe, ponieważ wystarczyłoby uaktualnienie systemu. Smartfony posiadają już przedni aparat z dwupikselowym autofokusem, który umożliwia tworzenie mapy głębi twarzy. To z kolei zapewnia wystarczający poziom bezpieczeństwa, bowiem zapobiega oszukaniu systemu przez fotografię, co jest możliwe w przypadku skanerów 2D. Kod związany z Face Unlock został nazwany Traffic Light i znajduje się tylko na Pixelach 6 Pro.

Nie ma go z kolei na podstawowych modelach Pixel 6 oraz Pixel 6a. Jest to związane z brakiem wspomnianego sprzętu do tworzenia mapy głębi twarzy. Ponadto Android 13 QPR1 w wersji Beta ma zawierać animacje dla odblokowywania twarzą. Oczywiście nie jest jeszcze powiedziane, że Google z pewnością wprowadzi Face Unlock do Pixeli 6 Pro, jednak nowe informacje wyglądają całkiem obiecującą w tej kwestii.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ukryty kod może być nadzieją na wprowadzenie do Pixeli 6 Pro funkcji odblokowywania twarzą

 0