Uncharted 5 powstanie? Sugeruje to deweloperka z Naughty Dog

Uncharted 5 powstanie? Sugeruje to deweloperka z Naughty Dog

Seria Uncharted od paru lat jest na emeryturze, jednak przedstawicielka Naughty Dog zasugerowała, że IP może wrócić za sprawą nowej części. Czy będą to kolejne przygody Nathana Drake'a?

Źródłem rewelacji jest Christina-Marie Drake McBrearty, która zdradziła na profilu w serwisie LinkedIn, że dołączyła do studia Naughty Dog odpowiedzialnego za Uncharted. Kobieta pełni funkcję rekruterki i ogłosiła, iż poszukuje "talentów na każdym poziomie" do budowania nie tylko nowych tytułów, ale także "dziedzictwa Uncharted", co wprawdzie nie wprost, ale zasugerowało, że możemy oczekiwać nowych odsłon serii. Poprzednie epizody przygód Nathana Drake'a zostały zremasterowane, z kolei ostatnia część pojawiła się w 2016 roku. Czwórkę domknął dodatek Uncharted: Zaginione dziedzictwo z 2017 roku. Czy Uncharted 5 kiedykolwiek trafi w ręce graczy?

Przedstawicielka Naughty Dog zasugerowała, że w przyszłości możemy dostać nową grę z serii Uncharted.

Ciężko na razie to ocenić, aczkolwiek dotychczas deweloperzy z Naughty Dog unikali mówienia o piątce. Chociaż na początku tego roku dwóch twórców zasugerowało, że ekipa pozostaje otwarta na stworzenie następnych gier z serii Uncharted. Przed styczniową premierą Legacy of Thieves Collection serwis GamesRadar zapytał dyrektora kreatywnego Lost Legacy, Shauna Escayga i reżysera gry Kurta Margenau, czy Naughty Dog może w pewnym momencie opracować nową grę z serii Uncharted. Ten odparł, że "na pewno nigdy nie mówi się nigdy".

Raczej głównym bohaterem nie byłby Nathan Drake, a np. młody Sully, o czym mówił reżyser gry Jeff Ross, który niedawno dołączył do Crystal Dynamics. Warto wspomnieć, że kilka lat temu sprzedaż serii Uncharted przekroczyła 41 milionów egzemplarzy, co stanowi wzrost względem 21 mln z 2015 roku. Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei pojawi się na PC w 2022 roku. Jest to kolejna propozycja Sony zmierzająca na komputery osobiste.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uncharted 5 powstanie? Sugeruje to deweloperka z Naughty Dog

 0