Unity może zostać kupione przez AppLovin. Na stole prawie 18 mld USD

Unity może zostać kupione przez AppLovin. Na stole prawie 18 mld USD

AppLovin właściciel platform mobilnych złożył ofertę kupna Unity Software odpowiedzialnego za silnik graficzny Unity. Kwota transakcji jest spora, aczkolwiek nie ma pewności, że w ogóle do niej dojdzie.

Kilka dni temu Microsoft poinformował o nawiązaniu współpracy z Unity Software, w ramach której technologia firmy będzie wykorzystana do rozwoju platformy Azure z użyciem silnika graficznego Unity. Tymczasem do gry włączył się AppLovin zajmujący się oprogramowaniem gamingowym składając właścicielowi Unity wykupienie akcji w spółce za kwotę 17,54 miliarda dolarów (58,85 USD za każdą akcję). Unity Software nie mówi obecnie nie i analizuje propozycję, zgodnie z którą po finalizacji przejęcia poprzedni właściciel dysponowałby pakietem 49% akcji w nowym połączonym podmiocie. Ciężko ocenić czy AppLovin ma jakieś szanse, ponieważ Unity Software rozmawia o fuzji z IronSource zajmującym się technologiami.

AppLovin złożył ofertę kupna firmy odpowiedzialnej za silnik Unity za 17,54 miliarda dolarów amerykańskich.

Unity może zostać kupione przez AppLovin. Na stole prawie 18 mld USD

AppLovin zatrudnił nawet doradców do opracowania oferty po tym, jak Unity w zeszłym miesiącu ujawniło, iż trwa dyskusja z ironSource, który zaproponował 4,4 miliarda dolarów. Zgodnie z propozycją zarząd Unity będzie musiał wypowiedzieć umowę z ironSource, jeśli chce kontynuować rozmowy z AppLovin. Według proponowanej umowy, dyrektor generalny Unity John Riccitiello zostanie szefem połączonej firmy, a CEO AppLovin Adam Foroughi obejmie funkcję dyrektora ds. operacyjnych.

Firma odnotowała we wtorek 297 mln USD przychodów kwartalnych, co oznacza wzrost o 9% rok do roku, podczas gdy jej strata operacyjna wzrosła. Akcje spadły o 2,68% po zamknięciu rynku. AppLovin odpowiada za platformy AppDiscovery, MAX i SparkLabs związane z rynkiem mobilnym oraz jego analizą. Jest to małe przedsiębiorstwo z kapitalizacją rynku na poziomie 13,72 mld USD, czyli mniej niż kwota transakcji. Zobaczymy, jak sytuacja rozwinie się w przyszłości i z kim połączy się Unity Software.

Przy okazji warto przypomnieć o kontrowersyjnej wypowiedzi szefa Unity Software, który nazwał "idiotami" deweloperów gier przeciwnych niewymienialnym tokenom NFT. Po burzy w sieci John Riccitiello wystosował przeprosiny do każdego, kto poczuł się urażony.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Unity może zostać kupione przez AppLovin. Na stole prawie 18 mld USD

 0