Unity podjęło decyzję dotyczącą oferty przejęcia przez AppLovin

Unity podjęło decyzję dotyczącą oferty przejęcia przez AppLovin

Kilka dni temu firma odpowiedzialna za silnik graficzny Unity dostała propozycję wykupu akcji za 17,5 miliarda dolarów od AppLovin, pod warunkiem że zgodzi się porzucić plany przejęcia mniejszego ironSource. Unity zastanawiał się nad ofertą i podjął ostateczną decyzję.

AppLovin zaproponował wykup akcji firmy Unity za kwotę 17,5 miliarda USD. Zgodnie z warunkami umowy, dyrektor generalny Unity stałby się właścicielem połączonej firmy, a obecny dyrektor generalny AppLovin pełniłby funkcję dyrektora operacyjnego nowego podmiotu, dzięki czemu poprzedni właściciel Unity posiadałby 49% akcji. Gdyby przyjęto ofertę wówczas producent silnika Unity musiałby zrezygnować z rozmów z ironSource dotyczących fuzji. Zarząd Unity zastanawiał się i postanowił odrzucić propozycję AppLovin i będzie kontynuować przejęcie ironSource. Zarząd wezwał również innych akcjonariuszy do odrzucenia oferty AppLovin, ponieważ nie leży ona w najlepszym interesie Unity.

Firma odpowiedzialna za silnik Unity odrzuciła ofertę wykupu akcji za 17,54 miliarda dolarów amerykańskich, którą złożył AppLovin.

Unity podjęło decyzję dotyczącą oferty przejęcia przez AppLovin

Prezes i dyrektor generalny Unity John Riccitiello zauważył, iż zarząd wciąż wierzy w sens fuzji z ironSource, ponieważ zapewni długoterminową wartość poprzez stworzenie unikalnej, kompleksowej platformy, która umożliwia twórcom tworzenie, publikowanie, uruchamianie, zarabianie i rozwijanie gier na żywo oraz innych treści 3D w czasie rzeczywistym. "Jesteśmy zaangażowani i entuzjastycznie nastawieni do umowy Unity z ironSource i znaczących korzyści, jakie przyniesie ona naszym udziałowcom oraz deweloperom gier korzystającym z naszego silnika graficznego" – powiedział Riccitiello. AppLovin to przedsiębiorstwo odpowiedzialne za oprogramowanie do gier, które specjalizuje się w monetyzacji aplikacji mobilnych.

Jest to mały podmiot z kapitalizacją rynku na poziomie 13,72 mld USD, czyli mniejszej niż kwota transakcji. Firma odnotowała we wtorek 297 mln USD przychodów kwartalnych, co oznacza wzrost o 9% rok do roku, podczas gdy jej strata operacyjna wzrosła. Cóż niewykluczone, iż w przyszłości rękę po Unity wyciągnie Microsoft, który lubi dokonywać niemałych przejęć w branży gier, a obecnie nawiązał współpracę z producentem silnika graficznego. Uważacie, że to dobrze, iż Unity zrezygnowało z rozmów z AppLovin?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Unity podjęło decyzję dotyczącą oferty przejęcia przez AppLovin

 0