USA przeznaczy prawie 700 000 dolarów na szukanie „ekstremizmu” w grach wideo

USA przeznaczy prawie 700 000 dolarów na szukanie „ekstremizmu” w grach wideo

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) przyznał naukowcom grant w wysokości 699 768 USD na zbadanie ekstremizmu w grach.

Jak donosi VICE, pieniądze trafią do Logically, firmy zajmującej się problemem „złego” zachowania w internecie, Centrum ds. Terroryzmu, Ekstremizmu i Przeciwdziałania Terroryzmowi Instytutu Middlebury (CTEC) oraz Take This, organizacji non-profit specjalizującej się w zdrowiu psychicznym w grach wideo. "W ciągu ostatniej dekady gry wideo coraz częściej stawały się centralnymi punktami aktywności społecznej i tworzenia tożsamości dla nastolatków i młodych dorosłych. Relacje nawiązywane i pielęgnowane w ekosystemach gier rutynowo przenoszą się do świata rzeczywistego i stanowią ważną część lokalnych społeczności" - czytamy w ogłoszeniu o dotacji na stronie DHS. "Ekstremiści wykorzystywali gry wideo i społeczności związane z grami wideo do różnych działań, od tworzenia propagandy po mobilizację i szkolenie terrorystów.

Sekretarz DHS Alejandro Mayorkas zasugerował, że zradykalizowani Amerykanie, którzy wierzą w "fałszywe narracje" online są nowym zagrożeniem terrorystycznym.

W ogłoszeniu DHS dodano, że w ramach projektu opracowany zostanie "zestaw najlepszych praktyk i scentralizowanych zasobów do monitorowania i oceny działań ekstremistycznych, a także seria warsztatów szkoleniowych dotyczących monitorowania, wykrywania i zapobiegania wykorzystywaniu ekstremizmu w grach komputerowych dla menedżerów społeczności, projektantów gier wieloosobowych, twórców fabuły, projektantów mechaniki oraz specjalistów ds. zaufania i bezpieczeństwa".

"Twórcy gier - od małych, niezależnych deweloperów po warte miliardy dolarów międzynarodowe korporacje - mają opóźnioną świadomość tego, w jaki sposób ekstremiści mogą próbować wykorzystywać ich gry i jak ich społeczności mogą stać się celem radykalizacji" - czytamy w komunikacie DHS. Sekretarz DHS Alejandro Mayorkas zasugerował nawet, że zradykalizowani Amerykanie, którzy wierzą w "fałszywe narracje" online są nowym zagrożeniem terrorystycznym.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: USA przeznaczy prawie 700 000 dolarów na szukanie „ekstremizmu” w grach wideo

 0