Usługa grania w chmurze Microsoft xCloud będzie obsługiwać klawiaturę i myszkę

Usługa grania w chmurze Microsoft xCloud będzie obsługiwać klawiaturę i myszkę

Microsoft zamierza zapewnić obsługę klawiatury i myszki w usłudze xCloud. Obecnie do grania konieczny jest kontroler lub wirtualne przyciski na ekranie dotykowym. Możliwość skorzystania ze standardowych komputerowych akcesoriów to z pewnością zmiana na plus.

Aktualnie Microsoft xCloud wymaga użycia fizycznego kontrolera bądź skorzystania z przycisków dotykowych na wyświetlaczu. Niebawem klawiatura i myszka zaczną być wspierane przez platformę xCloud, nad czym pracuje Microsoft. O dodaniu obsługi klawiatury oraz myszki poinformował Jorg Neumann, jeden z deweloperów Microsoft Flight Simulator, który przyznał, że wersja gry dedykowana chmurze otrzyma obsługę tych kontrolerów. Nad implementacją działa odpowiedni zespół rozwoju usługi xCloud, aczkolwiek twórca nie zna detali odnośnie tego, kiedy taka implementacja będzie przeprowadzona. "Następnym krokiem jest dla nas wsparcie dla klawiatury i myszki. To jest wsparcie na poziomie platformy, więc nie ma z nami nic wspólnego." - powiedział Neumann.

Usługa grania w chmurze Microsoft xCloud będzie obsługiwać klawiaturę i myszkę.

Co istotne obsługiwać ten zestaw będzie nie tylko Microsoft Flight Simulator, ale też inne produkcje, które znajdziemy na platformie xCloud. W oświadczeniu przesłanym serwisowi The Verge Microsoft ujawnił, że sprawdza możliwości sterowania dotykowego i żeryskopowego, a także jest podekscytowany myślą dodania obsługi klawiatury i myszki w xCloud. Tego rodzaju wsparcie daje większe opcje, jeżeli chodzi o sterowanie, dla graczy, którzy niekoniecznie chcą korzystać z kontrolera konsolowego czy grać na smartfonie z wykorzystaniem ekranu dotykowego. xCloud to usługa grania strumieniowego z użyciem technologii chmury.

Platforma pozostaje dostępna w ramach Xbox Game Pass Ultimate. Granie w chmurze w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate jest dostępne na komputerach, telefonach komórkowych i tabletach, a już wkrótce pojawi się więcej obsługiwanych urządzeń. Jeżeli chodzi o gry, to większość tytułów w bibliotece Xbox Game Pass jest dostępna do grania w chmurze (ich listę znajdziemy pod tym adresem). Sam Xbox Game Pass Ultimate kosztuje 4 zł za pierwsze 30 dni, a później 54,99 zł miesięcznie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Usługa grania w chmurze Microsoft xCloud będzie obsługiwać klawiaturę i myszkę

 0