Uważajcie, słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 i Galaxy Buds Pro mogą powodować infekcje ucha

Uważajcie, słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 i Galaxy Buds Pro mogą powodować infekcje ucha

Samsung Galaxy Buds 2 i Galaxy Buds Pro zebrały pochlebne opinie w recenzjach, ale te koncentrowały się głównie na jakości dźwięku czy komforcie użytkowania. Tymczasem okazuje się, że słuchawki dokanałowe koreańskiego giganta mogą powodować problemy zdrowotne. 

Chris Wedel z Android Central napisał artykuł, w którym ujawnia, że użytkowanie Galaxy Buds Pro skończyło się u niego infekcją ucha. Ta spowodowała wiele nieprzyjemnych dolegliwości, w tym obrzęk, wydzielinę, ból, a nawet gorączkę. Po około tygodniu od rozpoczęcia leczenia, ucho Wedla wróciło do normy, chociaż nadal ma okresowe zaostrzenia infekcji.

Redaktor z Android Central napisał artykuł, w którym ujawnia, że użytkowanie Galaxy Buds Pro skończyło się u niego infekcją ucha.

Redaktor Android Central nie jest jednak osamotniony w tych doświadczeniach. W sieci ujawniło się kilku innych użytkowników Galaxy Buds Pro i Galaxy Buds 2, którzy cierpieli na podobne dolegliwości, od lekkiego podrażnienia, po infekcje podobne jak u Wedela. Zdarzają się również przypadki, w których Samsung nie tylko zwraca użytkownikom pieniądze, ale także płaci za rachunki medyczne, co sugeruje, że firma przyznaje, że przyczyną są słuchawki dokanałowe – choć producent nie zabrał jeszcze głosu publicznie w tej sprawie. 

Jeśli chodzi o przyczyny infekcji, spekuluje się, że winowajcami są nowe materiały wykorzystane do budowy słuchawek, tym bardziej że nie pojawiają się podobne zgłoszenia użytkowników starszych modeli Galaxy Buds. Galaxy Buds Pro używają niklu w stykach ładowania, o którym wiadomo, że u niektórych osób powoduje podrażnienie skóry. Samsung w nowych modelach przeszedł również na akrylany, podczas gdy starsze wersje używały akrylu.

Przedstawiciel Samsunga powiedział, że firma „nie jest pewna, kiedy pojawią się informacje o problemach ze słuchawkami dokanałowymi”, ale informacje te mogą zostać udostępnione na stronie internetowej w późniejszym czasie „ponieważ jest to powszechny problem”. Należy zauważyć, że instrukcje użytkownika Galaxy Buds Pro i Galaxy Buds 2 wspominają o wyjęciu słuchawek i zaprzestaniu ich używania, jeśli tylko zaczniemy odczuwać dyskomfort. 

W związku z tą sprawą Samsungowi wytoczono pozew zbiorowy, oskarżający twierdzą w nim, że słuchawki powodują reakcje alergiczne, takie jak „swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie, pęcherze, łuszczenie się, strupy i/lub wyciek płynu z ucha”.

Trzeba przyznać, że nie brzmi to ciekawe i Samsung może mieć spore problemy w związku z Galaxy Buds Pro i Galaxy Buds 2. Zobaczymy, jak rozwinie się ta sytuacja.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uważajcie, słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 i Galaxy Buds Pro mogą powodować infekcje ucha

 0