Valve rejestruje nowy znak towarowy związany z Counter-Strike

Valve rejestruje nowy znak towarowy związany z Counter-Strike

Fani Counter-Strike żyją tematem CS2, który według różnych niepotwierdzonych informacji powinien pojawić się pod koniec marca lub w kwietniu. Oliwy do ognia dolewa Valve, które zarejestrowało znak towarowy związany z popularną marką.

Społeczność CS nie narzeka na nudę. Są oni raczeni kolejnymi informacjami o potencjalnym następcy Counter-Strike: Global Offensive, a dodatkowo CS:GO bije rekordy popularności. O samym CS2 jak się go nazywa, niewiele wiemy i może to być zarówno nowa gra lub coś na wzór Overwatcha 2 czy Call of Duty: Warzone 2.0, czyli w praktyce większa aktualizacja podana w formie oddzielnej gry bazująca na tych samych schematach, a nie coś świeżego. Chociaż Valve nie skomentowało branżowych plotek, to dolewa oliwy do ognia, rejestrując znak towarowy. Jak podaje serwis PCGamesN, platforma 14 marca złożyła do amerykańskiego urzędu patentowego wniosek o rejestrację znaku towarowego „CS2”.

Valve rejestruje znak towarowy CS2.

CS2

W rubryce powiązanych znaków towarowych umieszczono numery seryjne 5857738 i 5857740, które dotyczą Counter-Strike oraz CS:GO. Rejestracja znaku towarowego „CS2” ma sugerować, że nadchodzi następca popularnego Counter-Strike: Global Offensive, ale czy na pewno? Obecnie pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi, zaś my nie mamy gwarancji, że będzie to rewolucja. Osobiście skłaniałbym się ku stworzeniu czegoś na wzór Overwatcha 2, tyle że na silniku Source 2 i zachowaniu sprawdzonych mechanik plus wprowadzeniu kilku nowości. O mechanikach rodem z Call of Duty należy raczej zapomnieć, bo Counter-Strike to jednak inna gra. Nie brak też wiadomości jakoby premiera CS2 była w jakiś sposób powiązana z amerykańskim serialem The Office.

Cóż nie zostaje nam nic innego jak czekać na oficjalną zapowiedź CS2. Tymczasem CS:GO mimo blisko 11 lat na karku nie zamierza odchodzić na emeryturę i wciąż przyciąga graczy, notując kolejne rekordy na Steam. W chwili pisania wiadomości w strzelankę gra 1,246,956 graczy, natomiast najnowszy peak wynosi 1,416,861 użytkowników. Warto przypomnieć, że produkcja ustanowiła dwa rekordy: w lutym oraz w marcu. Pytanie, czy straci na znaczeniu po wypuszczeniu potencjalnego następcy?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve rejestruje nowy znak towarowy związany z Counter-Strike

 0