Vivo prezentuje V1+. Chip NPU do obrazowania opracowany wspólnie z MediaTek

Vivo prezentuje V1+. Chip NPU do obrazowania opracowany wspólnie z MediaTek

Przed premierą nowej generacji flagowej serii X80, Vivo ujawniło opracowanie własnego chipu obrazującego, ulepszonej wersji wydanego pół roku temu V1, który ma pewną cechę, jakiej nie ma konkurencja.

Podczas projektowania układu V1+, Vivo ściśle współpracowało z MediaTekiem i zgłosiło ponad 30 nowych patentów. Oppo chwali się, że ich autorski procesor obrazowania jest pierwszym, który jest kompatybilny z high-endowymi SoC różnych firm - Snapdragonami i Dimensity od MediaTek. Nawet wydany niedawno konkurencyjny MariSilicon X od Oppo współpracuje jedynie z produktami od Qualcomm. Vivo twierdzi, że ich układ V1+ może wykonywać zdjęcia nocne w sytuacjach, gdy oświetlenie otoczenia jest mniejsze niż 1 luks, dzięki precyzyjnemu dostrojeniu algorytmu redukcji szumów i 32MB SRAM układu z szybkością transmisji danych 8 GB/s.

Vivo V1+ to autorski chip obrazowania zaprojektowany we współpracy z MediaTek. Jako pierwszy wspłracuje z high-endowymi układami Dimensity i Snapdragon.

Vivo twierdzi, że udało się poprawić jasność obrazów o 16% i dokładność balansu bieli o 12%.Nowa technologia wyświetlania zdjęć o wysokim zakresie dynamiki XDR Photo może dodatkowo zwiększyć jasność wyróżniających się fragmentów zdjęcia nawet o 350%. Obrazy będą wydawać się "jaśniejsze i bardziej przejrzyste", dzięki czemu użytkownicy będą mogli dostrzec więcej szczegółów. W nowej wersji poprawiono dokładność kolorów Zeiss Natural Color o 8,3% oraz wprowadzono precyzyjną regulację tonów.

Scenariusze zastosowań V1+ obejmują również gry. Dzięki niemu więcej gier może działać z prędkością 90 lub 120 klatek na sekundę, a w przyszłości może on zastąpić technologię wyświetlania Pixelworks stosowaną w urządzeniach Vivo/iQOO. Vivo poinformowało również, że nad układem V1+ pracowało przez 350 dni wspólnie 300 pracowników Vivo i MediaTek, dzięki czemu chip jest w pełni dostosowany do platformy Dimensity 9000. V1+ ma oferować najlepszą wydajność obrazowania wraz z topowymi SoC od MediaTek. Nowe smartfony Vivo z układem V1+ na pokładzie zadebiutują oficjalnie 25 kwietnia.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vivo prezentuje V1+. Chip NPU do obrazowania opracowany wspólnie z MediaTek

 0