W sprzedaży pojawiły się selekty Core i7-8086K z ogromnym potencjałem OC

W sprzedaży pojawiły się selekty Core i7-8086K z ogromnym potencjałem OC

Silicon Lottery ogłosiło dostępność zmodyfikowanych i wyselekcjonowanych procesorów Intel Core i7-8086K, które zostały pozbawione rozpraszacza ciepła, by zwiększyć ich możliwości podkręcania.

Silicon Lottery znane jest z dostarczania niemal każdej wersji procesorów Intela, które sprzedawane są w specjalnych wariantach i przeszły wewnętrzne testy, by mieć pewność, że sprzedawana sztuka osiąga deklarowane prędkości. Teraz do oferty trafił procesor Intel Core i7-8086K i za cenę 430 dolarów USD nabywca ma pewność osiągnięcia 5 GHz zaraz po wyjęciu z pudełka. W przeciwieństwie do Intela, który deklaruje osiąganie takich taktowań na jednym rdzeniu, selekty od Silicon Lottery umożliwiają OC na tym poziomie na wszystkich rdzeniach.Można oczywiście próbować swojego szczęścia, kupując pudełko w zwykłym sklepie, jednak nie można wtedy mieć żadnej gwarancji, że procesor spełni oczekiwania w zakresie podkręcania. Silicon Lottery oferuje cztery warianty, zależnie od ich możliwości w osiąganiu wysokich taktowań:

  • Core i7-8086K @ 5.0 GHz (469.99 $)
  • Core i7-8086K @ 5.1 GHz (499.99 $)
  • Core i7-8086K @ 5.2 GHz (589.99 $)
  • Core i7-8086K @ 5.3 GHz (859.99 $)

Czy takie ceny za wyselekcjonowane sztuki, to mimo wszystko nie przesada?

Procesory dostarczane są w oryginalnych opakowaniach i objęte są roczną gwarancją. Najciekawiej wypadają oczywiście wersje osiągające 5,0 i 5,1 GHz, jako że ich cena nie jest niesamowicie wywindowana. Procesory osiągające 5,2 są już wyraźnie droższe i doskonale widać, że cenowo zaliczają się do kategorii produktów z klasy premium. Jednakże prawdziwie szalona cena dotyczy sztuk osiągających 5,3 GHz, które wyceniono niemal dwukrotnie drożej niż model z zegarami na poziomie 5,0 GHz i zakup taki ma sens jedynie w przypadku, gdy macie za dużo pieniędzy i chcecie mieć absolutnie najlepszy produkt, albo planujecie bić rekordy w OC. W przeciwnym wypadku zdecydowanie lepiej kupić procesor z większą ilością rdzeni jak Intel Core-X czy AMD Ryzen Threadripper, które to zdecydowanie lepiej sprawdzą się w wielozadaniowości. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: W sprzedaży pojawiły się selekty Core i7-8086K z ogromnym potencjałem OC

 0